Rezultate te kerkimit per termin: +Federatn

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.202Z

Zgjedhjet në FSHF, Xhaferraj: Pres respektim të statutit

Vetm nj dit nga zgjedhjet n Federatn e Futbollit, Ministria e Sporteve pret zhvillimin e qet t punimeve t asambles, t cilat do t vendosin organet e reja q do t drejtojn Federatn e Futbollit e mbi t gjitha edhe se cili do t jet kreu i saj. Ministri i Sporterve Ferdinand Xhaferaj, pret respektimin e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

S shpejti n ring

Pas anulimit t meit ndaj Aleksander Dimitrenkos pr shkak t nj lndimi, i cili ishte i parapar q t zhvillohej m 28 nntor, Luan Krasniqi ka ardhur pr pushim n vendlindje. Gjat qndrimit n Kosov, Luan Krasniqi tregoi se rimei ndaj boksierit ukrainas pritet ta zhvilloj n muajin shkurt apo mars t vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Ndryshon struktura, Superiorja me 14 ekipe në sezonin 2011-12

Kampionati Komiteti Ekzekutiv ka pranuar krkesn e klubeve pr rritjen e numrit t skuadrave Pas dy vjetsh, klubet fitojn “mundjen e krahut” me Federatn Shqiptare t Futbollit. Komiteti Ekzekutiv n institucionin q drejton sportin m popullor n vend ka pranuar krkesn e skuadrave elitare pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.477Z

Rusia: Shqipëria, faktor stabiliteti në Ballkan

Rusia vlerson rolin dhe kontributin konstruktiv t Shqipris pr ruajtjen dhe forcimin e stabilitetit, paqes, siguris dhe zhvillimit n rajonin e Ballkanit. Nj delegacion i Komisionit t Jashtm t Parlamentit shqiptar, i kryesuar nga kryetari i ktij Komisioni, z. Fatos Beja, zhvilloi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.622Z

Dënohet dhuna në stadiume

Pas ngjarjes s djeshme n stadiumin “Qemal Stafa” sht mbledhur me urgjenc komisioni antidhun i prmbr nga Zvendsministri i Rendit ai i sportit drejtuesit m t lart t Federats s Futbollit dhe Komitetit Olimpik si dhe Drejtori i Sporteve n ministri. Ky i fundit flet edhe si nj trainer futboll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Zjarret në Rusi, Meta i shkruan Lavrovit

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, i nisi dje nj letr ministrit t Punve t Jashtme t Federats Ruse, Sergei Lavrov, ku i shpreh shqetsimin pr pasojat e zjarreve si dhe solidaritetin e Shqipris me t gjitha familjet e viktimave dhe me t gjith popullin rus n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Futbollistët: Akuzat, tymnajë për të mbuluar gjëra të tjera

Klubi i Apolonis q nj dit m par akuzoi disa futbollist pr shitje t ndeshjeve duket se nuk disponon prova konkrete q faktojn fajsin e lojtarve. “Do t ojm provat n prokurori”, kan pohuar n konferenc pr shtyp prfaqsuesit e klubit, por n organin e akuzs s Fierit ka mbrritur vetm kto pamje dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama