Rezultate te kerkimit per termin: +Federats +Ruse

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Zjarret në Rusi, Meta i shkruan Lavrovit

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, i nisi dje nj letr ministrit t Punve t Jashtme t Federats Ruse, Sergei Lavrov, ku i shpreh shqetsimin pr pasojat e zjarreve si dhe solidaritetin e Shqipris me t gjitha familjet e viktimave dhe me t gjith popullin rus n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Krcnimi rus

Gjiganti nga eliku vazhdoi lvizjen npr lumin Neva. M pas, ai u ndal n port, n qendr t Shn Petersburgut. Me qindra njerz u tubuan n breg pr t shikuar anijen luftarake franceze, Mistral, nj anije moderne q bart helikopter. Kjo anije u shrben si baz operacionale gjasht helikopterve luftarak, t cilt ani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

A mund t antarsohet Rusia n NATO?

N mbledhjen e datss 25 Mars q u zhvillua n Ankara me temn Dimensioni Civil i Mbrojtjes s NATO-s nga Federata Ruse n delegacionin parlamentar t Natos ndodhej edhe Vladimir Zhirinovski,kryetari i Partis Demokratike Liberale dhe zvnds presidenti Dums. N mbledhje u trajtua lufta kundr trroriz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.477Z

Rusia: Shqipëria, faktor stabiliteti në Ballkan

Rusia vlerson rolin dhe kontributin konstruktiv t Shqipris pr ruajtjen dhe forcimin e stabilitetit, paqes, siguris dhe zhvillimit n rajonin e Ballkanit. Nj delegacion i Komisionit t Jashtm t Parlamentit shqiptar, i kryesuar nga kryetari i ktij Komisioni, z. Fatos Beja, zhvilloi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.587Z

Turk: Mos prisni vendim nga GJND

Presidenti i Sllovenis, Danilo Turk ka porositur aleatt e Serbis q mos t presin ndonj vendim nga Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, e cila po shqyrton krkesn e Beogradit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs. Turk, i cili sht profesor i t drejts ndrkombtare, n nj intervist pr gazetn serbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

E gjora Serbi - kaq afr Rusis dhe kaq larg BE-s

Un nuk mund tju parashikoj veprimet e Rusis. Ajo sht nj rebus i mbshtjell n mister brenda nj enigme, ka thn n vitin 1939 Uinston rill. Edhe pas afr 70 viteve, Rusia vazhdon t sillet njsoj, mistershm brenda ktij rebusi pa e ditur, se far krkon t arrij n shekullin XXI, apo cilat jan synimet e saj poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Amerika dhe Rusia, Kosova dhe Osietia

Kosova dhe Osetia jugore, edhe po t mos gjendej deri me sot nj ngjashmri e fuqishme midis tyre, jan krijuar aq marrdhnie me njra-tjetrn javt e fundit, sa q nuk ekzistonin fare m par. Si dihet Kosova shpalli pavarsin m 17 shkurt dhe deri me sot sht njohur nga 46 shtete. Shtetet e Bashkuara t Amer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama