Rezultate te kerkimit per termin: +Federats

Total: 84
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.202Z

Zgjedhjet në FSHF, Xhaferraj: Pres respektim të statutit

Vetm nj dit nga zgjedhjet n Federatn e Futbollit, Ministria e Sporteve pret zhvillimin e qet t punimeve t asambles, t cilat do t vendosin organet e reja q do t drejtojn Federatn e Futbollit e mbi t gjitha edhe se cili do t jet kreu i saj. Ministri i Sporterve Ferdinand Xhaferaj, pret respektimin e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Prkrahet peshngritja kosovare

Federata e Peshngritjes e Kosovs ka marr pjes pr her t par n Kampionatin botror t peshngritjes me t drejta t barabarta me shtetet tjera, i cili u mbajt n Seul dhe Goyang t Kores Jugore prej dats 17 deri m 27 nntor. Delegacioni i FPNK, i cili prbhej nga Ali Sekiraa, kryetar, Astrit Hasani, sekretar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

iro braktis Bosnjn

Miroslav iro Blazevi ka dhn dorheqje nga posti i selektorit t Bosnjs, nj muaj pas dshtimit pr t siguruar kualifikimin pr n Kampionatin botror 2010, ka njoftuar televizioni BHT. Miroslav Blazevi ka ofruar dorheqjen e tij si selektor i Kombtares s Bosnjs dhe Hercegovins, njoftoi BHT-ja nprmjet ueb fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.863Z

Përmbytja, Rexhaj, Berishës: Vatra, 35.000 $ për Shkodrën

Federata “Vatra” do t dorzoj nj kontribut prej 35.000 $ pr zonat e Shkodrs q prjetuan situatn e vshtir t prmbytjeve. Kryeministri Berisha priti n nj takim t przemrt nnkryetarin e federats panshqiptare n SHBA “Vatra”, zotin Agim Rexhaj. Ai e falnderoi Kryem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.248Z

Anelka: Dënimet, një maskaradë

Lojtari i elsit ka sulmuar ashpr organet e Federats Franceze pas skualifikimit me 18 ndeshje Sulmuesi i komenton si lajthitje pezullimet e Disiplinorit Rrezikonte prjashtimin prjet, por n fund u ndshkua me nj skualifikim shum t gjat: 18 ndeshje jasht Kombtares, q pr nj lojtar thuajse 32-vjear, prkt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.646Z

Peshëngritësit shqiptarë bëhen gati për botërorin

Peshngritsit e rinj shqiptar kan dhn shpesh rezultate n aktivitetet ndrkombtare. N Bullgari nga 11 – 20 qershor do t zhvillohet Kampionati Botror pr t Rinj, nj rast tjetr pr t fituar medalje. Pjes e ekipit kombtar jan tre peshngrits q po strviten n Elbasan, Briken alja, Daniel Godelli dhe Hyse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.334Z

Populli dhe kuvendi i kosovs

Gati nj shekull do t bhet q kur populli shqiptar, gjegjsisht Kosova dhe trojet shqiptare n Maqedoni, Serbi dhe n Male Zi u pushtuan nga Serbia n vitin 1912. Pas plot gati nj shekull prpjekjeje, mundi, sakrifice, rezistenc dhe luft, popullit shqiptar edhe sot ksaj dite ju pamundsohet q n mnyr t lir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama