Rezultate te kerkimit per termin: +Federata +Serbe

Meta: total 629 / total_found 629 / time 0.001 / keyword[0] federata / docs[0] 8952 / hits[0] 12300 / keyword[1] serbe / docs[1] 39500 / hits[1] 79062 /
No Pic available
  • 2017-06-11

Zbulohet inskenimi serbo-rus për zgjedhjet e nesërme në Kosovë

Organet e sigurisë së Republikës së Kosovës kanë dekonspiruar një operacion serbo-rus, i cili ka pasur për qëllim dëmtimin e procesit zgjedhor të 11 qershorit në vendin tonë. Qëllimi i këtij operacioni ka qenë inskenimi i një vrasjeje në veri të vendit, të cilin gjoja do ta b

No Pic available
  • 2017-04-08

Kosova përballë ndikimit të Rusisë

Përpjekjet e Rusisë për të rritur ndikimin në rajonin e Ballkanit, përfshirë edhe Kosovën, janë evidente, vlerësojnë zyrtarët e Qeverisë së Kosovës dhe njohësit e zhvillimeve në vend. Megjithatë, sipas tyre, shtrirja e këtij ndikimi në Kosovë, është shumë më i vogël, në kr

No Pic available
  • 2017-03-30

Vatra, letër gjykatës franceze: Lironi Ramush Haradinaj!

Në një letër, të shkruar në gjuhën franceze dhe dërguar Gjykatës së Apelit të Colmar-it, Francë, Federata Panshqiptare e Amerikës VATRA, kërkon që heroi i Luftës së Kosovës, Ramush Haradinaj, të lirohet nga akuzat e sajuara të Serbisë. Në letrën e Federatës Vatra, ndër të tj

FifPro: Mos shkoni të luani në Serbi
  • 2017-01-04

FifPro: Mos shkoni të luani në Serbi

Mund të shkoni të luani kudo, por jo në Serbi! Kjo është Këshilla e Shoqatës së Lojtarëve Profesionistë të futbollit, e motivuar nga mosrespektimi i të drejtave të futbollistëve në vendin ballkanik. Ky institucion ka zbuluar se 68% e lojtarëve në serbi janë paguar me vonesë, ndër

Çfarë ka ndodhur më 30 nëntor?
  • 2016-11-30

Çfarë ka ndodhur më 30 nëntor?

1782 – Britania njeh paraprakisht pavarësinë e Shteteve të Bashkuara, gjatë bisedimeve në Paris, të cilat përfunduan pas 1 viti me njohjen e plotë përfundimtare të shtetit të ri në hemisferën perëndimore. Historianët shpesh kanë komentuar se traktati i Parisit ishte shumë buj

No Pic available
  • 2016-11-22

Fitorja e Trumpit u rikthen serbëve ëndrrën për Serbinë e madhe

Duke pritur lëvizjet e para të kryetarit të sapozgjedhur amerikan, Donald Trump, një numër i caktuar i analistëve politik serbë, pak a shumë në mënyrë të hapur, sugjerojnë se ai do ta përmirësojë atë që lehtësish e quajnë padrejtësi e bërë ndaj Serbisë. Duke gjurmuar sinjalet

Aleanca e dëmshme me fansat nacionalistë kroatë
  • 2016-10-13

Aleanca e dëmshme me fansat nacionalistë kroatë

Nga Enver Robelli Janë thënë gati të gjitha për ndeshjen mes Kosovës dhe Kroacisë në Shkodër. Humbja ishte e thellë dhe e dhimbshme për futbollistët kosovarë. Por kjo humbje nuk është fundi i botës. Plot shtete kanë kaluar edhe më keq në gara ndërkombëtare të futbollit dhe n