Rezultate te kerkimit per termin: +Federata +Shqiptare

Total: 4184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.280Z

Federata shqiptare e kikboksit

Tashmë, sporti shqiptar ka një pjesëtar të ri në familje. Federata Shqiptare e Kikboksit, e versionit ISKA, ka zhvilluar garën e saj të parë historike. Në kryeqytet, në palestrën “Java Gym”, 11 shoqata nga Shqipëria dhe Kosova z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.819Z

Federata Shqiptare e Kikboksit

Federata Shqiptare e Kikboksit ka zhvilluar takimin e saj të parë me krerët botërorë dhe europianë të këtij sporti. Presidenti i saj, Xhavit Bajrami, është takuar në Milano me Presidentin e Federatës Botërore, Kori Shafer, dhe me presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.116Z

Pas skandalit të dopingut pezullohet 1 vit me kusht Federata Shqiptare

Peshëngritja shqiptare merr një tjetër goditje. Federata Ndërkombëtre e Preshëngritjes ka ndëshkuar me një pezullim një vjecar me kusht Federatën Shqiptare të Peshëngritjes. Kushti ka të bëjë me pagesën e një gjobe prej 45 mijë eurosh me të cilën Federata Shqiptare është dënu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.818Z

Reagon Federata Shqiptare e Mundjes

Përtej problemeve të brendshme, ka nga ato çështje që gjithsesi shqetësojnë. Federata Shqiptare e Mundjes, ajo që njihet ndërkombëtarisht, ka dalë në konferencë për shtyp, pas projekt-draftit të Komitetit Olimpik Ndërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.329Z

Federata Shqiptare e Peshengritjes perjashtohet nga arena nderkombetare

Shtanga shqiptare nuk qaset nga ndërkombëtarët. Federata Shqiptare e Peshëngritjes është pezulluar nga të gjithë aktivitetet ndërkombëtare. Ky vendim është marrë nga ana e Federatës Europiane të Peshëngritjes dhe ka hyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.110Z

Federata Shqiptare e Peshengritjes pezullohet nga aktivitetet nderkombetare

Pas skandaleve per doping qe perfshine Federaten Shqiptare te Peshengritjes ku disa sportiste vetem pak muaj me pare rezultuan pozitiv ndaj testit nje tjeter goditje vjen per shqiptaretbr br Peshengritja shqiptare eshte pezulluar nga te gjitha aktivitetet nderkombetare per gjashte muaj Federata Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.328Z

Federata Shqiptare e Peshëngritjes pezullohet nga garat evropiane, shkak borxhi

TIRANE-Federata Shqiptare e Peshëngritjes është pezulluar nga garat Evropiane për shkak të borxhit të papaguar. Federata Europiane e ka marrë këtë vendim për shkak të të faturës prej 19 mijë eurosh që Federata Shqiptare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama