Rezultate te kerkimit per termin: +Felipe +Anderson

Meta: total 67 / total_found 67 / time 0.000 / keyword[0] felipe / docs[0] 2453 / hits[0] 2999 / keyword[1] anderson / docs[1] 1063 / hits[1] 1688 /
Nëse nuk arrin tek Hazard, Reali ka planin B
  • 2019-03-22

Nëse nuk arrin tek Hazard, Reali ka planin B

Felipe Anderson la verën e kaluar Lazion për tu transferuar në Angli te skuadra e West Hamit. Braziliani është duke bërë mirë në Londër dhe për këtë ka tërhequr vëmendjen e kampionëve të Europës, Real Madridit. 25-vjeçari shihet nga Los Blancos si një alternativë e mirë nëse a

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!
  • 2019-02-28

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!

Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet

No Pic available
  • 2018-11-06

Igli Tare dhe Lazio, zgjatet bashkëpunimi mes palëve

Puna e shkëlqyer e Drejtorit Sportiv të bardhekaltërve është vlerësuar edhe me çmimin si Drejtori Sportiv më i mirë në Itali, teksa numri një i klubit të Lazios, Claudio Lottito ka vendosur që Tare të vazhdojë në postin në të cilin ndodhet deri në vitin 2020. Lajmi i bërë publik

No Pic available
  • 2018-09-29

United në rënie të lirë, Mourinho drejt shkarkimit!

Jose Mourinho i ka orët e numëruara në stolin e Manchester United. Ndaj West Ham, Djajtë e Kuq kurrësesi nuk duhet të gabonin, por në Londër United u mposht me rezultatin 3-1 nga skuadra e Pellegrinit. Tashmë e ardhmja e Special One në krye të klubit nga Old Trafford është në pikëpye

Napoli do Strakoshën, oferta nuk bind Lazion
  • 2018-06-26

Napoli do Strakoshën, oferta nuk bind Lazion

Edhe Napoli në garë për Thomas Strakoshën. Largimi i poriterit Pepe Reina nga radhët e të kaltërve, ka bërë që katërndëshi të mbetet pa një emër cilësor që ofron garanci. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, Napoli ka shfaqur interes konkret për gardianin kuqezi, Thomas Stra

Igli Tare vlerësohet me çmimin Scouting Leader
  • 2018-04-17

Igli Tare vlerësohet me çmimin Scouting Leader

Tjetër vlerësim për Igli Taren në Itali. Drejtori sportiv i Lazios, është nderuar me çmimin Scouting Leader nga Football Leader 2018, për aftësitë dhe intuitën e tij në zbulimin dhe nënshkrimim me talentet e futbollit, që kanë spikatur me Lazion, duke ndihmuar bardhekaltrit të fitojn

Tension te Lacio, polemika mes Inzaghit dhe Felipe Anderson
  • 2018-02-08

Tension te Lacio, polemika mes Inzaghit dhe Felipe Anderson

Tension në shtëpinë e Lazios pas humbjes me Genoan në Olimpico. Sipas mediave italiane, menjëherë pas këtij takimi pa patur një përplasje mes trajnerit Simone Inzaghi dhe Felipe Anderson. Mësohet se trajneri bardhekaltër e ka kritikuar futbollistin për paraqitjen e dobët, pasi u fut në