Rezultate te kerkimit per termin: +Felipe +Masa

Total: 386
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.913Z

F1, Felipe Masa teFerrari deri në 2012

MARANELLO- Ferrari bën të ditur se ka zgjatur kontratën me Felipe Masën deri në përfundim të sezonit sportiv 2012.Që nga 2001 Masa ka marrë pjesë në 69 gara, prej të cilave 11 kanë qenë fitore, në 30 gara ka zënë vendin në podiumin e fituesve. “Jam i lumtur që do të kem mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.145Z

Formula 1, Felipe Masa fiton vendin e parë

  Përfundoi gara e Formula 1 në Stamboll duke kurorëzuar kampion Felipe Masën. Ka përfunduar gara e ethshme e Formula 1 e zhvilluar në Stamboll. Përfundon gara e Stambollit me kurorëzimin e çmimit të parë me Ferrarin. Felipe Masa me Ferrarin e tij ka fituar vendin e parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.652Z

Felipe Masa, "sheiku" i kuq i Bahreinit

Kesaj radhe nuk ka zhgenjyer Felipe Masa. Braziliani i Ferrarit ka zhvilluar nje gare perfekte duke marre edhe vendin e pare ne Cmimin e Madh te Bahreinit, perpara shokut te tij te skuadres, Kimi Raikonen. Nje gare e dominuar teresisht nga Ferrari menjehere pas startit, ku Masa parakalon Robert Kubi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.536Z

Felipe Masa i pakenaqur me Ferrarin

Provat nuk kanë qenë shumë pozitive dhe piloti brazilian nuk duket shumë i kënaqur. Felipe Masa thotë se makina Ferrari duhet të punojë shumë për të qenë gati për fillimin e sezonit të ri, fillim që është tani n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.312Z

 Masa habitet: “Perse jam në spital?”Felipe Masa nuk mban mend asgjë nga aksidenti i tij i rëndë në provat kualifikuese të Çmimit të Madh të Hungarisë, të shtunën e kaluar

Felipe Masa nuk mban mend asgjë nga aksidenti i tij i rëndë në provat kualifikuese të Çmimit të Madh të Hungarisë, të shtunën e kaluar. “Çfarë ka ndodhur, përse jam unë këtu?”, - i ka pyetur Masa mjekët në spitalin e Budapestit. Të njëjtën pyetje piloti 28-vjeçar i Ferrarit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.112Z

Felipe Masa: Nuk kam frikë të kthehem

Lagjja është në një vend luksoz, paksa të fshehur dhe mbi të gjitha pa e njohur. Taksistit i duhet të shohë më parë hartën për ta gjetur. Në lagjen rezidenciale "Morumbika" sheh grataçiela me pasqyra, palma, truproja përpara dyerve të vilave dhe një djalosh që lan trotuarin, pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.490Z

Montezemolo: Masa nuk vihet ne diskutim

Presidenti i Ferrarit, Luka Kordero di Montezemolo, e mbron me shpate jashte millit Felipe Masen, ndonese braziliani ka bere paraqitje jo te mira ne dy garat e para te sezonit: "Felipe Masa nuk diskutohet ne menyre absolute, ka thene Montezemolo ne asamblene e aksionereve te FIAT-it. Madje, ne, te F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama