Rezultate te kerkimit per termin: +Feniks

Meta: total 202 / total_found 202 / time 0.000 / keyword[0] feniks / docs[0] 202 / hits[0] 300 /
Fiks Fare: Sheiku vjedh naftën në Vlorë
  • 2017-03-14

Fiks Fare: Sheiku vjedh naftën në Vlorë

Një tjetër vendburim i naftës në Shqipëri është zhvatur për vite me radhë, ndërsa askush nuk mban përgjegjësi! Pak ditë më parë, Fiks Fare transmetoi problemet e banorëve dhe punëtorëve në Fier dhe Mallakastër, me shoqërinë Transatlantic, ku administrator ishte Naim Kasa. Kjo

No Pic available
  • 2017-02-22

Atdheu në vëllimin poetik Kënga e zogut të preshevarit Bilall Maliqit

Nga Odise Plaku Takimi i parë letrar me poetin Bilall Maliqi dhe familjarizimin me veprën e tij mw pas, qëlloi të ishte me veprën Drithërima e cila është e përkthyer edhe në gjuhën rumune.  E kam dashur poetikën e tij pasi është një poet që gjallon në të përditshmen që e rrethon

No Pic available
  • 2016-11-15

Moikom Zeqo i përgjigjet Dritëro Agollin: Nuk jam servil

Moikom Zeqo reagon rreth ngjarjes së 43 viteve më parë, arsyet e punësimit të tij në gazetën Drita të kohës, raportet me Ismail Kadarenë dhe habinë e sotme kur mëson se në dokumentet e asaj kohe, ai është cilësuar si lajkatar i Kadaresë, ndërsa diskutohej Fadil Paçrami. Sipas një

Moikom Zeqo i përgjigjet Dritëro Agollit: Nuk jam servil. Si më dërguan në Rrogozhinë
  • 2016-11-15

Moikom Zeqo i përgjigjet Dritëro Agollit: Nuk jam servil. Si më dërguan në Rrogozhinë

Nuk jam futur në punë si redaktor në gazetën Drita, sepse botova Kadarenë. Ju rrëfej të vërtetën time. Moikom Zeqo reagon për Gazetën Shqiptare rreth ngjarjes së 43 viteve më parë, arsyet e punësimit të tij në gazetën Drita të kohës, raportet me Ismail Kadarenë dhe habinë e

Rio 2016 atletja fiton medaljen e arte ne menyre te cuditshme VIDEO
  • 2016-08-17

Rio 2016 atletja fiton medaljen e arte ne menyre te cuditshme VIDEO

Atletja nga Bahamas Shaunae Miller ka fituar medaljen e arte ne Rio 2016 ne njw menyre te jashtezakonshme ku 22-vjecarja u zhyt me koke ne vijen e finishit per ti vjedhur medaljen e arte amerikanes Allyson Felixbr br Miller para fundit te gares ne 400 metra vrapim ka sakrifikuar veten duke u hedhu

No Pic available
  • 2016-08-16

E rrallë në Olimpiadë: Zhytet në finish për të fituar medaljen e artë

Kjo Olimpiadë duket se do dhurojë shumë surpriza. Këtë herë ishte atletja Shaunae Miller që bëri gjithçka për të fituar medaljen e artë në garën e vrapimit 400 metra. Mënyra se si e ka fituar ajo medaljen ka qenë e jashtëzakonshme. Atletja nga Bahamasi, 22 vjeç, u zhyt në vijën

No Pic available
  • 2016-07-10

Marshime paqeje për humbjen e jetëve të oficerëve, Obama: E vështirë gjetja e motiveve

Me qindra qytetarë amerikanë kanë marë pjesë në një marshim paqësor kundër vrasjes së 5 efektivëve të policisë dhe plagosjes së 7 të tjerëve.Ndërkohë që Presidenti amerikan Barak Obama ka përshpejtuar rikthimin në Amerikë për shkak të kësaj ngjarje në fillim të javës që