Rezultate te kerkimit per termin: +Ferdinand +Xhaferri

Total: 965
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.991Z

8 maji Ferdinand Xhaferri le mandatin e deputetit

Deputeti i Partise Demokratike Ferdinand Xhaferri ka lene sot zyrtarisht mandatin e deputetit ne Parlamentin e Republikes se Shqiperise pas kandidimit te tij per kryetar ne Bashkine Durres. Xhaferri do te jete perballe kryetarit aktual te Bashkise Durres perfaqesuesit te PS-se Vangjush Dako.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.346Z

Seanca e Kuvendit, Ferdinand Xhaferri: Kërkesat e socialistëve për hapjen e kutive, absurde Deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhaferri

Deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhaferri, gjatë fjalës së mbajtur në seancën e sotme parlamentare, i vlerësoi kërkesat e socialistëve për hapjen e kutive si absurde. “Në gjithë diskutimet tuaja si tek deputetët e rinj dhe tek ata të vjetër, e filluat me fjalinë e parë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.972Z

Ferdinand Xhaferri, dita e parë në ministri

Ferdinand Xhaferri ka pasur dje ditën e tij të parë të punës si ministër i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. Rreth orës 13:00, zvkryeministri Ilir Meta dhe ish-ministri Adrian Turku kanë bërë prezantimin zyrtar të zotit Xhaferri me stafin e MTKRS-së. Në një takim me drejtorin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.836Z

Durrës, Ferdinand Xhaferri zgjidhet kryetar i degës së PD

Ferdinand Xhaferri është shpallur kryetar i ri i degës së PD Durrës me 222 vota, kundrejt 130 votave që mori Sokol Kapidani. Nga numërimi i 366 votave, fitues ka rezultuar Ferdinand Xhaferri, ish-ministër i Kulturës dhe ish-kandidat për Bashkinë e Durrësit në 2011. Xhaferri rikthehet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.395Z

Dy aksidente brenda pak orëshvdes drejtuesi, Ferdinand Xhaferri

TIRANË - Dy aksidente kanë ndodhur në orët e para të mëngjesit, ku një prej drejtuesve ka humbur jetën.Burime nga policia kanë bërë të ditur se, aksidenti i parë ka ndodhur në rrugën Fushë Krujë- Tiranë, ku ka humbur jetën Ferdinand Xhaferri.Aksidenti tjetër me vdekje, ka ndodhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.509Z

GAFA/ Nishani si Ferdinand Xhaferri: E riçon varrin e Faik Konicës në Boston

Presidenti Bujar Nishani ka shënuar një rekord të ri në historinë e nderimit të eshtrave të dijetarëve të mëdhenj shqiptarë, raporton Agon Channel. Pas skandalit të ish- ministrit të Kulturës, Ferdinand Xhaferi, që ngulmoi se po negocionte me autoritetet në Itali pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.068Z

Ministri Ferdinand Xhaferri shpall prioritetet e turizmit

Petrika GROSI Ministri i ri i Turizmit dhe Kulturës, Ferdinand Xhaferri këto ditë ka marrë pjesë në një takim të rëndësishëm ndërkombëtar siç ishte sesioni i 18-të i Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës Botërore të Turizmit në Astana të Kazakistanit. Nga data 5-7 tetor,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama