Rezultate te kerkimit per termin: +Feride +Kurti

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] feride / docs[0] 326 / hits[0] 493 / keyword[1] kurti / docs[1] 6459 / hits[1] 14818 /
EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit
  • 2016-07-07

EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit

Katër vite pasi u mbajtën peng, 385 banesat sociale në Shkozë tashmë kanë të zotët e tyre. Me votat e të gjithë anëtarëve, Këshilli Bashkiak i Tiranës ndau dje pjesën e dytë të banesave sociale, 177 të tilla. Në listën përbri janë emrat e përfituesve që, brenda një kohe

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

No Pic available
  • 2015-06-26

Këshillat bashkiakë, emrat e fituesve

Rezultatet e partive për 60 bashki, si ndahen vendet në parlamentet lokale Qarku Kukës Bashkia Has APPD- 8 këshilltarë Hamit Sheta – PDM E RE Binak Qema – LZHK Agim Xhaferri – PBKD Abdullah Jupa PLL Festim Mazreku PR Bajram Muja POSH Miftar Dauti PD Nazlie Laçi PD Fatos Fer

ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës
  • 2015-04-02

ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës

Zyra e ALUIZNI-t për Qarkun e Durrësit ka publikuar emrat e 881 qytetarëve të cilët duhet të paraqiten për të tërhequr faturat e parcelës ndërtimore dhe për të lidhur kontratat e fitimit të pronësisë së truallit. Qytetarët e poshtëshënuar në listë u përkasin zonave informale

No Pic available
  • 2010-02-11

Kur Noli kërkoi “Hollivudin” këtu!

Nga Arkivi Qendror Shtetëror botohet për herë të parë kërkesa e sipërmarrësit amerikan, Clayton W. Old, nga Nju Jorku, për të hapur rrjetin e kinemave në qytetet shqiptare. Në propozimin që ai i drejton Kryeministrit të asaj kohe, Fan Nolit dhe Ministrisë së Arsimit, sipërmarrësi a

No Pic available
  • 2009-11-18

Portat e vërteta të një libri

Mendime për librin e autorit Esat Ruka “Mati- vështrim etnomuzikor”( Gjurmime, studime, vlerësime)Të gjithë librat e letërshkruesve, kudo ku ata paraqiten në Shqipëri e në botë janë në një fare mënyre PORTA të vërteta. Nuk dua të përsëris sot urtësinë shekullore se l

No Pic available
  • 2009-10-31

Fituesit e fazës së trete ne te gjithe univeristetet

Universiteti i Tiranës Gazetari ALEKSANDROS YLLI HYSENAJ DORINA NDONI BLIDO ELGITA ANDON QOSHKU FJONA ARJAN HOXHAJ GERD ASTRIT FAGU KLAUDIO FLAMUR SULOLLARI LORELA LUAN LAZAJ LULZIM QAMIL BRESA RENIS LUAN LOLOÇI SUADA AGIM