Rezultate te kerkimit per termin: +Ferma

Total: 1160
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.423Z

Ferma e telasheve

Sami Morina nga Shipoli i Mitrovicës ka rënë në hall. Ai ka vendosur të hapë një fermë viçash në oborrin e shtëpisë, por fqinjët kanë nënshkruar peticion kundër tij. Ata ankohen se nuk mund të dalin as në oborr nga era e rëndë e plehut. Peticioni ka mbërritur deri në Ministrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.064Z

Dioksina Gjermania mbyll pese mije ferma

Ministria e Bujqësisë në Gjermani ka konfirmuar mbylljen e gati pesëmijë ferma në mbarë vendin pas shqetësimeve për ndotjen nga dioksina. Skandali i helmimit të kafshëve me dioksin në Gjermani vazhdon të  përhapet ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.799Z

143 mije ferma me pak ne vend

143 mije ferma me pak ne vend E enjte 21 Mars 2013 1705 143 mije ferma me pak ne vendNe 15 vitet e fundit njesite ekonomike bujqesore ne vend jane rrudhur me te pakten 40 ose perkthyer ne shifra 143 mije me pak INSTAT ka publikuar te dhenat paraprake per fermat me aktivitetet bujqesor dhe blegto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.571Z

Berisha dhe fermerët pa ferma!

Nga Shenasi Rama Ja po shoh se shkoi Sali Berisha në Konventën e Fermerëve dhe tha shakanë e radhës. Po e sjell citimin nga fjalimi i tij të plotë. Ja çka tha kryeministri i vendit: Përulem me nderimin më të madh para të gjithë fermerëve të Shqipërisë. Këtu u fol p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.705Z

Kater vatra zjarri shkrumbojne djegin 5 ha, rrezikojne dy ferma

Fier- Nje zjarr i rene mesditen e djeshme ne fshatin Kraps te komunes Portez ne rrethin e Fierit ka shkrumbuar 500 rrenje ullinj dhe rrezikuar dy ferma te rritjes se shpendeve. Policia deklaroi se dyshohet per nje zjarrvenie te qellimshme, por deri ne mbremje nuk kishte ndaluar asnje person. Burime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.477Z

Del sërish në shitje ferma e famshme e Michael Jackson

Ferma e famshme e Michael Jackson në Kaliforni, e quajtur “Neverland”, është vendosur sërish në treg me një çmim tepër të reduktuar prej 67 milionë dollarësh dhe në listën e pasurive të patundshme nuk figuron aspak emri i yllit të ndjerë të popit. Prona 1.100 hektarë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.063Z

Dioksina Gjermani mbyllen edhe 4700 ferma te tjera

Merr përmasa akoma më të mëdha kontaminimi me dioksinë në fermat e Gjermanisë. Ministria e Konsumatorit në Berlin urdhëroi mbylljen e përkohëshme të më shumë se 4700 fermave blektorale në vend. Ekspertët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama