Rezultate te kerkimit per termin: +Fermentimi

Meta: total 62 / total_found 62 / time 0.000 / keyword[0] fermentimi / docs[0] 62 / hits[0] 69 /
VUÇIÇ DHE CIPRAS I TAKON HALLI I PËRBASHKËT ANTI-SHQIPTAR
  • 2017-02-03

VUÇIÇ DHE CIPRAS I TAKON HALLI I PËRBASHKËT ANTI-SHQIPTAR

  I Një kryeministër grek, komunist- trockist qesharak, dhe një kryeministër serb që e do Serbinë në Bashkimin Europian, por që, të dy bashkë, i çmend një Shqipëri e fortë në aleancë me Amerikën – dolën këto ditë hapur kundër Kosovës. Kjo pritej, ashtu siç pritej q

Kryeministrin serb dhe ai grek i takon halli i përbashkët antishqiptar
  • 2017-02-02

Kryeministrin serb dhe ai grek i takon halli i përbashkët antishqiptar

  I Një kryeministër grek, komunist- trockist qesharak, dhe një kryeministër serb që e do Serbinë në Bashkimin Europian, por që, të dy bashkë, i çmend një Shqipëri e fortë në aleancë me Amerikën – dolën këto ditë hapur kundër Kosovës. Kjo pritej, ashtu siç pritej q

Si u shpëtoi Lul Berisha dy atentateve pas vrasjes së mikut të tij Klodian Saliu
  • 2016-12-06

Si u shpëtoi Lul Berisha dy atentateve pas vrasjes së mikut të tij Klodian Saliu

Ardiatik Coli, i penduar i drejtësisë, ishte ai që zbërtheu në prokurori të gjitha krimet e bandës së Durrësit. Ai nisi të tregojë të gjithë aktivitetin e bandës, që nga ndarja e grupit, vrasjet dhe trafiku i drogës. Në njërin nga rrëfimet e tij ai ka folur për tentativën e

Otomanët e fundit në Shqipëri nuk kanë më shpresë
  • 2016-12-02

Otomanët e fundit në Shqipëri nuk kanë më shpresë

Nga Spartak Ngjela Venecia e mbylli çështjen e vetingut në favor të ligjit, bashkë me “përkthimin” e kalanderëve mediokër të Saliut. Historia europiane e Shqipërisë që do të shkruhet pas disa vjetësh, mendoj se tre faktorë antieuropianë të Shqipërisë do të radhis

No Pic available
  • 2016-10-04

A ka ndryshuar pozicioni shqiptar në botën shqiptare të Ballkanit?

Nga Spartak Ngjela Po, ka nje botë shqiptare të gjerë në Ballkan, dhe pozicioni shqiptar në kete botë sot ka ndryshuar në favor të të drejtave të shqiptarëve. Në fakt, për vetë shqiptarët, kudo ku janë, ndihet se ka filluar një etapë e re historike. Por, pse janë kaq shumë të ac

10 kuriozitete në një gotë verë
  • 2016-10-03

10 kuriozitete në një gotë verë

Që kur e pimë? Si vlerësohej një herë e një kohë? Çlidhje ka me vikingët? Vërtetë të zgjat jetën? Nëse vlen shprehja latine “in vino veritas”… ja 10 kuriozitete historike dhe shkencore për verën. 1. ËSHTË SHUMË MË E LASHTË NGA SA MENDOHEJ. Kur mendon për ver

Nje kos ne dite largon depresionin
  • 2016-08-10

Nje kos ne dite largon depresionin

Transmetuar me 09082016 - 1903 Nje studim nga kerkuesit shkencore spanjolle ka treguar se te konsumosh cdo dite kos largon depresioninbr br Kjo gje vlen sidomos per femratbr br Ne studimin e publikuar ne Journal of Nutrition thuh