Rezultate te kerkimit per termin: +Fernando +Alonso

Total: 1408
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.033Z

Fernando Alonso i shpeton per mrekulli vdekjes VIDEO

Fernando Alonso ka pesuar nje aksident te tmerrshem gjate gares per cmimin e madh te Australisebr br Piloti i MekLaren-Honda Fernando Alonso ka pesuar nje aksident te tmerrshem gjate gares per cmimin e madh te Australisebr br Spanjolli ne xhiron e 17-te ka goditur makinen e pilotit Esteban Gutie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.984Z

Fernando Alonso: Dua titullin me Ferrarin

Fernando Alonso nis aventurën te Ferrari. Piloti spanjoll zbuloi menjëherë ambiciet për të ardhmen me "kokëkuqen". "Shpresoj që së bashku me Felipen të garojmë për fitimin e titullit botëror", tha ai për tifozët. "Dëshiroj që mbështetësit tanë në të gjithë botën të jenë kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.320Z

Formula 1, Fernando Alonso fitues i çmimit të Malajzisë

MALAJZI- Fernando Alonso i Ferrarit ka fituar garën e Formula 1 në Malajzi, duke lënë pas në vend të dytë Serxhio Perez të Saubers, ndërsa në vendin e tretë Luis Hamilton. Në një garë e cila u ndalua për 51 minuta për shkak të shiut, Alonso u duk fillimisht se do të mundej nga Pere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.030Z

Ferrari afrohet me spanjollin Fernando Alonso

Hapet edhe me shume rruga per kalimin e spanjollit Fernando Alonso tek skuderia Ferrari. Presidenti i “kalit te kuq”, Montezemolo ka zhvilluar nje takim sekret ne Bahrein me presidentin e Bankes Santander, Emilio Botin, qe ne vitin 2010 do behet sponsor zyrtar i skuderise nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.383Z

Fernando Alonso fiton GP Bahrein

www.gazetaret.com - Fernando Alonso e nisi debutimin e tij me skuderinë Ferrari me një fitore të bukur në GP Bahrain. Spanjolli la pas shokun e tij të skuadrës, Felipe Massa dhe pilotin e McLaren, Lewis Hamilton. Dopjeta e fundit e “Cavallinos” në fillim të një sezoni daton në viti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.253Z

Fernando Alonso befason sërish, përgatitet për Rally Dakar

E ardhmja e Fernando Alonso mund të jetë në garat Rally Dakar. Makina Toyota po organizon një test për pilotin spanjoll, që u largua nga Formula 1 në fund të sezonit 2018. Bashkë me Alonso do të jetë edhe piloti nga Katari, Nasser Al Attiyah dhe së bashku do të testojnë markën Hilax.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.385Z

Formula 1 ne Kore triumfon Fernando Alonso

Fernando Alonso eshte fituesi i mimit te Madh te Korese se Jugut ne Formula 1 duke marre edhe kreun e klasifikimit. Piloti i Ferrarit ka lene pas Ljuis Hamilton te McLaren dhe shokun e tij te skuadres Felipe Masa. Gara e Korese eshte shoqeruar me incidente te shumta te shkaktuara nga reshjet e shiut

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama