Rezultate te kerkimit per termin: +Feronikelin

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] feronikelin / docs[0] 34 / hits[0] 40 /
No Pic available
  • 2016-04-03

Mustafa: Qytetarët ndjehen të sigurt në shtetin e tyre

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se qytetarët ndjehen të sigurt në shtetin e tyre. Në një postim në FB, Mustafa tha se zhvillimi ekonomik do të jetë bazë e fortë e zhvillimit arsimor e shëndetësor, për ndërtim të infrastrukturës rrugore, shkollore, sportive e kulturo

Lapidar Lladrovci del me letër të hapur pas kalimit te Kukësi
  • 2016-02-01

Lapidar Lladrovci del me letër të hapur pas kalimit te Kukësi

Njëri ndër futbollistët më cilësor në futbollin e Kosovës në edicionet e fundit, Lapidar Lladrovci, nga sot është anëtar i ri i skuadrës nga Shqipëria, Kukësi. Lladrovci që la Feronikelin, i shtohet listës së gjat&e

FFK shpall formacionin, trajnerin dhe futbollistin e vitit (Foto)
  • 2016-01-09

FFK shpall formacionin, trajnerin dhe futbollistin e vitit (Foto)

Federata e Futbollit të Kosovës e ka shpallur formacionin më të mirë për vitin 2015 në Superligën e Kosovës. Është shpallur formacioni i vitit në ceremoninë e më të mirëve të vitit 2015 në futbollin kosovar, or

Vije largimi i parë i madh nga Ferronikeli
  • 2015-12-10

Vije largimi i parë i madh nga Ferronikeli

Pasi u largua trajneri Gani Sejdiu, Ferronikeli sot ka larguar një nga ikonat e kësaj skuadre. Ferronikeli sot e ka liruar nga klubi ‘gardianin’ Granit Kolshi. Granit Kolshi pas më shumë se gjashtë vitesh lirohet nga klubi. Granit Kolshi iu bashkua klubit në

Dita e largimeve, jep dorëheqje edhe Bekim Shotani nga Vushtrria
  • 2015-12-07

Dita e largimeve, jep dorëheqje edhe Bekim Shotani nga Vushtrria

E hëna doli të jetë ditë e lajmeve të befasishme të Raiffeisen Superligës. Pas Gani Sejdiut që u nda me Feronikelin, edhe Bekim Shotani e ka ndërprerë bashkëpunimin me Vushtrinë. “Pas një takimi që e pata me drejtuesit e Vus

Ismet Munishi flet për derbin me Feronikelin
  • 2015-12-01

Ismet Munishi flet për derbin me Feronikelin

Sy e veshë do të jenë nesër nga ora 13:00 në stadiumin ‘Shahin Haxhiislami’ në Pejë. Feronikeli, skuadër të cilës i është suspenduar stadiumi ‘Rexhep Rexhepi’, do të përballet me Hajvalinë. Kjo ndeshje

Tabela dhe rezultatet e Raiffeisen Superliga e Kosovës (Foto)
  • 2015-11-22

Tabela dhe rezultatet e Raiffeisen Superliga e Kosovës (Foto)

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Superligës së Kosovës. Kjo javë ka sjell shumë ndeshje interesante duke u nisur nga ajo e dy skuadra pretendente për titull Feronikeli-Gjilani, e cila përfundoi pa fitues, me rezultat 1 me 1. Kjo ndeshje ishte shu