Rezultate te kerkimit per termin: +Ferrari

Meta: total 1000 / total_found 2365 / time 0.001 / keyword[0] ferrari / docs[0] 2365 / hits[0] 4214 /
Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë
  • 2019-04-04

Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë

Debutimi i Luca, djali i Zinedine në Real Madrid, ka bërë të shfaqet nepotizmi. Akuzat që tani dhe në të kaluarën do duhen të përballen me kaq shumë fëmijë të artit, të mirë dhe më pak të mirë. Dinastitë Kujt i keni thënë djali i …? Nga Jordi Cruijff tek Edson Cholbi Nas

No Pic available
  • 2019-04-03

GP Bahrein, ja çfarë ndodhi me Ferrarin e Leclerc dhe kundërmasat e Binotto

Ishte një problem në pjesën termike të motorit (V6 ed), në djegien në cilindër. Nëse do të rrjedh nga Mgu-h ne mund të jemi përpjekur ta zgjidhim atë duke modifikuar hartat, ndërsa në këtë rast nuk ishte e mundur. Një nokaut i papritur. Nga ëndrra në makth, nga dopieta në kualifi

Hamilton i pakapshëm, pole dhe rekord në Australi!
  • 2019-03-16

Hamilton i pakapshëm, pole dhe rekord në Australi!

Asnjë surprizë në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Australisë. Nga pole-position në garë e kësaj të diele e para për sezonin e ri të vitit 2019, do të niset kampioni në fuqi i botës Lewis Hamilton. Britaniku regjistroi xhiron më të shpejtë në pistën e Albert Park me kohën 1

Vojtila-Agca, pas atentatit të Papa Xhovanit para 39 vjetësh
  • 2019-03-09

Vojtila-Agca, pas atentatit të Papa Xhovanit para 39 vjetësh

Një libër (Chiarelettere), i cili supozon një ndërthurje të komploteve të Vatikanit dhe masonerisë devijonte pas vrasjes së Papës Gjon Pali II nga vrasësi turk Ali Agca në vitin 1981 Ka fjalë që rrotullohen rreth librave dhe ndonjëherë kanë kuptim – të papritur – për at

Ferrari SF90/ Makina e titullit kampion përplaset nga Vetel në Barcelonë (FOTO)
  • 2019-02-27

Ferrari SF90/ Makina e titullit kampion përplaset nga Vetel në Barcelonë (FOTO)

Sebastian Vettel ka goditur muret mbrojtëse gjatë ditës së sotme në kuadër të javës së dytë të testimit para fillimit të kampionatit të ri në Formula 1. Gjermani kishte bërë 40 xhiro dhe regjistroi kohën e dytë më të shpejtë kur u përplas në kthesën e tretë në Barcelonë. A

Ferrari prezanton SF90, makinën e titullit kampion (Foto)
  • 2019-02-15

Ferrari prezanton SF90, makinën e titullit kampion (Foto)

Me prezantimin e njëvendëshes së re SF90 ka nisur zyrtarisht sezoni i vitit 2019 në Formula 1 për Ferrarin. Mjeti që do të drejtohet nga Vettel dhe Leclerc ka një të kuqe më të errët sesa ai i vitit të kaluar dhe është zhdukur ngjyra e bardhë për ti lënë vend të zezës së sponso

Palestër, restorant, piceri, të gjitha sekretet e Cristiano Ronaldos
  • 2018-12-17

Palestër, restorant, piceri, të gjitha sekretet e Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo dhe Torino, një marrëdhënie e lindur menjëherë. Që nga zbarkimi i tij, qyteti është çmendur për fenomenin e ri, i cili jo vetëm në fushë, por edhe jashtë saj ndidhet tashmë si në shtëpinë e tij. Çfarë bën CR7 në Torino në kohën e lirë? Palestër, restorant,