Rezultate te kerkimit per termin: +Ferronikeli

Meta: total 181 / total_found 181 / time 0.000 / keyword[0] ferronikeli / docs[0] 181 / hits[0] 304 /
UEFA përjashton skuadrat kosovare
  • 2016-06-01

UEFA përjashton skuadrat kosovare

Anëtarësimi në UEFA u hap dritën jeshile ekipeve kosovare që të përfaqësohen në arenën ndërkombëtare duke marrë pjesë në Ligën e Kampioneve dhe në atë të Europës. Por duket se ky anëtarësim ka zënë të papërgatitur skuadrat. UEFA u mohoi pjesëmarrjen në sezonin 201

Feronikeli në Ligën e Kampionëve
  • 2016-05-09

Feronikeli në Ligën e Kampionëve

Klubi i futbollit Ferronikeli ka fituar edhe një titull kampioni, të dytin rresht. Por, titulli i fituar të dielën në Gjilan, tri xhiro pa përfunduar edicioni 2015-2016, është vlerësuar i veçantë nga trajneri, lojtarët dhe anëtarët e Kryesisë. Skuadra nga Drenasi është kampioni

Krijohet një fond prej 60 mijë eurosh për ndërtim për të pastrehët
  • 2016-04-13

Krijohet një fond prej 60 mijë eurosh për ndërtim për të pastrehët

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë kanë bërë të ditur sot se bashkërisht janë dakorduar për krijimin e një fondi prej 60,000 eurosh, në të cilin kanë kontribuar me nga 30,000 euro për ndërtimin e shtëpive për personat e pastrehë të ci

Qeveritarët vizituan Kompaninë Ferronikeli pas ndërprerjes së punës
  • 2016-04-05

Qeveritarët vizituan Kompaninë Ferronikeli pas ndërprerjes së punës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci dhe ministri i Financave, Avdullah Hoti, kanë vizituar kompaninë "Ferronikeli", e cila ditë më parë ndërpreu punën. Ata u njoftuan nga menaxhmenti për punën në këtë k

Ferronikeli ndërprenë detyrimisht prodhimin në Drenas për së paku 3 muaj
  • 2016-03-31

Ferronikeli ndërprenë detyrimisht prodhimin në Drenas për së paku 3 muaj

Kompania "NewCo Ferronikeli Complex", që është anëtare e grupit të kompanive "Cunico Resources NV", ka njoftuar se është e detyruar të zbatojë një ndërprerje të pa planifikuar dhe të menjëhershme të prodhimit në fabrikën e saj në Drenas, duke filluar nga 1 prilli. Sipas njoftimit

I fundit e ndalë të parin, Istogu Ferronikelin
  • 2016-02-27

I fundit e ndalë të parin, Istogu Ferronikelin

Ndeshja hapëse e edicionit të ri pranveror në Superligën e Kosovës në futboll ka nisur me një befasi. Skuadra e fundit në tabelë, Istogu e ka ndalur liderin e Superligës, Ferronikelin. Ndeshja u luajt pa gola në Istog në një ndeshje me

Lapidar Lladrovci del me letër të hapur pas kalimit te Kukësi
  • 2016-02-01

Lapidar Lladrovci del me letër të hapur pas kalimit te Kukësi

Njëri ndër futbollistët më cilësor në futbollin e Kosovës në edicionet e fundit, Lapidar Lladrovci, nga sot është anëtar i ri i skuadrës nga Shqipëria, Kukësi. Lladrovci që la Feronikelin, i shtohet listës së gjat&e