Rezultate te kerkimit per termin: +Ferronikelit

Meta: total 94 / total_found 94 / time 0.000 / keyword[0] ferronikelit / docs[0] 94 / hits[0] 142 /
Qeveritarët vizituan Kompaninë Ferronikeli pas ndërprerjes së punës
  • 2016-04-05

Qeveritarët vizituan Kompaninë Ferronikeli pas ndërprerjes së punës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci dhe ministri i Financave, Avdullah Hoti, kanë vizituar kompaninë "Ferronikeli", e cila ditë më parë ndërpreu punën. Ata u njoftuan nga menaxhmenti për punën në këtë k

Ferronikeli ndërprenë detyrimisht prodhimin në Drenas për së paku 3 muaj
  • 2016-03-31

Ferronikeli ndërprenë detyrimisht prodhimin në Drenas për së paku 3 muaj

Kompania "NewCo Ferronikeli Complex", që është anëtare e grupit të kompanive "Cunico Resources NV", ka njoftuar se është e detyruar të zbatojë një ndërprerje të pa planifikuar dhe të menjëhershme të prodhimit në fabrikën e saj në Drenas, duke filluar nga 1 prilli. Sipas njoftimit

Lapidar Lladrovci del me letër të hapur pas kalimit te Kukësi
  • 2016-02-01

Lapidar Lladrovci del me letër të hapur pas kalimit te Kukësi

Njëri ndër futbollistët më cilësor në futbollin e Kosovës në edicionet e fundit, Lapidar Lladrovci, nga sot është anëtar i ri i skuadrës nga Shqipëria, Kukësi. Lladrovci që la Feronikelin, i shtohet listës së gjat&e

Serbia vazhdon obstruksionin me kufomat e të pagjeturve
  • 2016-01-02

Serbia vazhdon obstruksionin me kufomat e të pagjeturve

Më shumë se një dekadë e gjysmë Serbia po vazhdon obstruksionet me kufomat e shqiptarëve të vrarë e të masakruar gjatë luftës në Kosovë, të cilat i barti dhe i groposi edhe në territorin e saj për t'i fshehur gjurmët e krimit. Nuk ka ndonjë të dhënë bindëse se dikush nga zyrta

Flamurtari nuk e lë stadiumin, kupa Pavarësia luhet në Durrës
  • 2015-11-26

Flamurtari nuk e lë stadiumin, kupa Pavarësia luhet në Durrës

Federata Shqiptare e Futbollit njofton opinionin dhe mediet se edicioni i shtatë të i kupës "Pavarësia" nuk do të zhvillohet si gjithmonë në stadiumin "Flamurtari" të Vlorës. Shkak i prishjes së kësaj tradite disavjeçare është refuzimi i klubit vlonjat për të vënë në dispozicion

Tabela dhe rezultatet e Raiffeisen Superliga e Kosovës (Foto)
  • 2015-11-22

Tabela dhe rezultatet e Raiffeisen Superliga e Kosovës (Foto)

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Superligës së Kosovës. Kjo javë ka sjell shumë ndeshje interesante duke u nisur nga ajo e dy skuadra pretendente për titull Feronikeli-Gjilani, e cila përfundoi pa fitues, me rezultat 1 me 1. Kjo ndeshje ishte shu

Ferronikeli dhe Komuna e Drenasit nënshkruan vazhdimin e marrëveshjes së bashkëpunimit në sektorin e arsimit
  • 2015-11-13

Ferronikeli dhe Komuna e Drenasit nënshkruan vazhdimin e marrëveshjes së bashkëpunimit në sektorin e arsimit

Drejtori i përgjithshëm i Kompanisë NewCo Ferronikeli z. Konstantinos Rizopoulos dhe Drejtori i Arsimit nga Komuna e Drenasit Sadik Tahiri, nënshkruan vazhdimin e marrëveshjes së bashkëpunimit për realizimin e praktikës profesionale për nxën&eum