Rezultate te kerkimit per termin: +Ferrs

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] ferrs / docs[0] 2 / hits[0] 4 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

No Pic available
  • 2010-06-10

Zot ndihmoje shërbëtorin tënd, Aleksandrin

Punimet restauruese n mozaikun mural t amfiteatrit t Durrsit, i cili njihet ndryshe si “Kapela Bizantine”, pothuajse jan n fazn prfundimtare dhe Amfiteatri sht gati t pres turistt e shumt t sezonit t ri 2010. Mozaiku gjendet n nj prej galerive t amfiteatrit dhe sht i