Rezultate te kerkimit per termin: +Festn

Meta: total 44 / total_found 44 / time 0.000 / keyword[0] festn / docs[0] 44 / hits[0] 55 /
TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!
  • 2018-09-04

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!

Jagoda Marinic, autore e shkrimit Turizmi sht nj fest tregtimi gjat gjith vitit: festivale elektro, ngjarje sportive, udhtime me transoqeanik. Qyteteve u merret fryma nga masa e turistve. Un e shoh kt zhvillim prej vitesh n Kroaci. Ésht e thjesht t’ia rrissh vlern ktij vendi: Mjafton vetm nat

No Pic available
  • 2017-07-14

Mysafir tek nj mik: Presidenti i SHBA-s Trump n Paris

Presidenti Emanuel Macron nj dit para fests kombtare t Francs ndoqi nj ofensiv t dyfisht diplomatike. Ai u takua fillimisht me kancelaren e Gjermanis, Angela Merkel e m pas me presidentin e SHBA-s Trump. “The beast” sht i prpikt. Pak pas ors 17:30 limuzina e kreut t shtetit t SHBA-s mbrr

No Pic available
  • 2010-08-23

Rreth 30 mijë pelegrinë vizitojnë malin e Tomorit

Festa Ditt e shenjta t bektashianve mbledhin besimtart pr festn e Kulmakut Dy ministra t kabinetit “Berisha” kan uruar besimtart bektashinj pr festn e Kulmakut n malin Tomor. Ministri i Brendshm, Lulzim Basha, ministri i Novacionit, njkohsisht deputeti i ktij qarku, Genc Pollo, ishin dj

No Pic available
  • 2010-08-22

27.5 milionë lekë për spotin e qeverisë kundër komunizmit

Kshilli i Ministrave fillon prgatitjet pr 20-vjetorin e shkputjes s Shqipris nga diktatura Qeveria prgatitet t shpenzoj 27.5 milion lek pr realizimin e spotit me rastin e 20-vjetorit t rnies s komunizmit. Data 8 dhjetor shnon plot 20 vite q Shqipria sht ndar nga regjimi i ashpr dhe famkeq i diktatu

No Pic available
  • 2010-08-19

Pelegrinazhi në Tomor, nis sot udhëtimi i rrezikshëm i mijëra besimtarëve

Festa Rruga pr n teqen e Kulmakut sht tejet e amortizuar dhe do vit ka marr jet pelegrinsh Agimi i dits s sotme shnon nisjen e pelegrinazhit pr n malin e Tomorit, ku besimtart bektashinj kremtojn festn e Kulmakut. Dhjetra automjete kan udhtuar qysh dy dit m par drejt vendit t shenjt. Teqeja e Kulma

Lapidari bëhet me krahë për tu kthyer në kryq
  • 2010-08-12

Lapidari bëhet me krahë për tu kthyer në kryq

Sarand Simboli i nj vepre historike pr krahinn e Vurgut n Sarand, si ishte prfundimi i bonifikimit t saj n 21 qershor 1959, kto dit shtme “krah”. Investimi q bhet n lapidarin historik t aushit sht duke e kthyer at n nj kryq fetar. “Nj dhunim dhe tjetrsim t pakuptimt n emr t besimi

No Pic available
  • 2010-08-11

Nis sot muaji i shenjtë e Ramazanit

Nis sot Muaji i Shenjt i Ramazanit, i cili konsiderohet si nj nga muajt m t rndsishm pr besimtart mysliman n Shqipri dhe mbar botn. Me kt rast, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Selim Mua ka uruar t gjith besimtart mysliman si brenda dhe jasht vendit pr nj agjrim sa m t leht. Ramazani