Rezultate te kerkimit per termin: +Festn

Total: 37
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Mua uron festn e Fitr Bajramit

Kryetari i Komunitetit Musliman shqiptar haxhi Selim Mua ka uruar t gjith besimtart mysliman shqiptar brenda dhe jasht Shqipris, festn e Fitr Bajramit. N mesazhin e urimit, Mua uron q kjo fest t sjell me ndihmn e Zotit gzim dhe harmoni. Profeti Muhamed (paqja dhe bekimi i Zotit qofshin mbi t) na

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

Çelet Botërori 2010, sytë kthehen nga Johanesburgu

Ceremonia e hapjes s Kups s Bots 2010 sht veshur me ngjyra afrikane ku teknologjia e tepruar e evenimenteve t mparshme u zvendsua nga tradicionalja. N festn n stadiumin Soccer City t Johanesburgut sht ndjer mungesa e Nelson Mandels. Njeriu simbol i Afriks s Jugut anulloi pjesmarrjen pr shkak se nj n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.427Z

Rreth 30 mijë pelegrinë vizitojnë malin e Tomorit

Festa Ditt e shenjta t bektashianve mbledhin besimtart pr festn e Kulmakut Dy ministra t kabinetit “Berisha” kan uruar besimtart bektashinj pr festn e Kulmakut n malin Tomor. Ministri i Brendshm, Lulzim Basha, ministri i Novacionit, njkohsisht deputeti i ktij qarku, Genc Pollo, ishin dj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.707Z

1 Maji, një ditë e qetë pushimi për qytetarët e Tiranës

Kjo e shtun q prkon me festn e 1 Majit, ka qen nj dit pushimi pr qindra qytetar t kryeqytetit. Nuk kan qen t pakt ata t rinj e t reja, t cilt kan preferuar nj shtitje apo kan ndar nj kafe n ambjentet e lokaleve. Por t mbipopulluara kan qen dhe restorantet, kryesisht n qendr dhe ato n zonn e Dajtit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Festa e Sulltan Novruzit, Topalli uron besimtarët

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, uroi dje t gjith besimtart bektashian, pr festn e Sulltan Novruzit. Me kt rast ajo i prcolli urimet Kryegjyshit Botror, Baba Reshat Bardhit, duke e konsideruar kt dit pranvere, si momenti i gjallrimit dhe i rilindjes njerzore. “Kjo sht nj dit q mbyll nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Berisha, bisedë me fëmijët për letërsinë, dhuron edhe disa libra

Nj takim pr t shkmbyer pasionin e madh pr letrsin, autort e mdhenj shqiptar e t huaj. N zyrn e Kshillit t Ministrave, Kryeministri Sali Berisha ka pritur dhe ka uruar fmijt e 9-vjeares t Institutit “Wilson” pr festn e 1 Qershorit. Kryeministri Berisha u uroi mirseardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.613Z

Nis sot muaji i shenjtë e Ramazanit

Nis sot Muaji i Shenjt i Ramazanit, i cili konsiderohet si nj nga muajt m t rndsishm pr besimtart mysliman n Shqipri dhe mbar botn. Me kt rast, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Selim Mua ka uruar t gjith besimtart mysliman si brenda dhe jasht vendit pr nj agjrim sa m t leht. Ramazani

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama