Rezultate te kerkimit per termin: +Festim +Llanaj

Meta: total 143 / total_found 143 / time 0.000 / keyword[0] festim / docs[0] 1189 / hits[0] 1523 / keyword[1] llanaj / docs[1] 539 / hits[1] 1042 /
ISSH: 147 ish-ushtaraket qe fitojne pension
  • 2013-11-18

ISSH: 147 ish-ushtaraket qe fitojne pension

Instituti i Sigurimeve Shoqerore publikoi listen e re me emrat e ish-ushtarakeve qe iu jane lidhur perfitimet deri me daten 15 nentor. 1 – Abdi Riza Shurdhi, Suplementar Pleqerie, Tirana 2 – Agim Muharrem Filaj, P.Parakohshem, Tirana 3 – Agim Sheme Spahiu, Suplementar Pleqerie, Tir

No Pic available
  • 2013-11-18

ISSH u lidh pensionet 147 ushtarakëve, lista me emrat

TIRANE - Instituti i Sigurimeve Shoqërore u ka lidhur javën e shkuar pensionet 147 ushtarakëve. ISSH publikon sot emrat e personave, të cilëve u është lidhur pensioni suplementar apo ai i pleqërisë. Vetëm gjatë javëve të fundit, ISSH u ka miratuar pensionin më shumë se 1 mijë ushtara

No Pic available
  • 2011-10-30

Rikonstruksioni i rrugeve jo hapesira per tetraplegjiket

Në rikonstruksionin dhe punimet që po kryen bashkia e Vlorës në rrugët dhe blloqet e banimit në qytet ka anashkaluar lehtësitë që duhet të krijojë për lëvizjen e para dhe tetraplegjikëve. Pas një sërë takimesh dhe p

No Pic available
  • 2011-10-30

ZRPP Vlore dyfishohen kerkesat per rivleresim prone

Në zyrën e regjistrimit të pasurive të paluajtshme të Vlorës janë dyfishuar kërkesat e pronarëve për rivlerësimin e pasurive të tyre.Pas vendimit të qeverisë të muajit maj të këtij viti për rivlerësimin e

No Pic available
  • 2011-10-28

Protestat ne Orikum banoret Duam certifikaten e prones

Banorët e Orikumit u rikthehen sërish protestave për çështjen e pronave. Ata janë mbledhur përpara Bashkisë së Orikumit, ku kanë lëshuar thirrje për zgjidhje të çështjes së pronave të tyre. Deri tani nuk raporto

Vlore shkollat ne rrezik. Asnje mase sigurie
  • 2011-10-28

Vlore shkollat ne rrezik. Asnje mase sigurie

Shkollat dhe kopshtet në rrethin e Vlorës janë tërësisht të pambrojtura nga zjarret.Godinat e vjetra nuk kanë sistem të mbrojtjes nga zjarri, ndërsa në godinat e rejat edhe pse ky system ka qenë i përfshirë në projektin në le

Vlore. Alarm per plehrat ARM Situate emergjente
  • 2011-10-26

Vlore. Alarm per plehrat ARM Situate emergjente

Tymi i plehrave që digjen në fushën e grumbullimit vazhdon të mbysë Vlorën. Pas gjoba të vëna, Agjensia Rajonale e Mjedisit kërkon bashkëpunimin e Bashkisë për caktimin e vendit ku do të ndërtohet landfildi i qytetit, projekti i t