Rezultate te kerkimit per termin: +Festivalet

Total: 1328
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.982Z

Festivalet e fundit, me pseudorapsodë

Probleme që evidentohen në prag të Edicionit të 10 të Festivalit Folklorik Kombëtar – Gjirokastrës 2015 Kriteret shkencore, elementi më i shpërfillur në festivalet folklorike kombëtare Në këto edicione janë sjellë në skenën e festivalit krijime, ndërhyrje dhe përpunime jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.393Z

“Festivalet kërkojnë mund, por janë ura të domosdoshme”

20/05/2010 Rada Djurcin, mike e Bekim Femiut dhe e Shqipërisë Korçë- Aktorja nga Beogradi, Rada Djurcin, është anëtare e jurisë së Festivalit Ndërkombëtar të Monodramës, “Albamono -2010” në Korçë. Por jo vetëm kaq, ajo është një nga artistet më me famë në vendin e saj dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.048Z

“Bllokohen” festivalet ndërkombëtare, ministria ska fonde

23/06/2011  Organizatorët e “Festivalit të Butrintit” dhe “Albania Dance Meeting”: Festivalet rrezikojnë të mos realizohen. Ministria ende pa përgjigje zyrtare. Fondi për projektet e 2011-ës i paçelur Fondet nuk janë çelur ende, por për më tepër nuk kanë filluar as a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.976Z

Shtyhen festivalet verore, MTKRS nuk ndan paratë

Një nga shfaqjet e Festivalit të Butrintit Kjo verë do të jetë vërtet e thatë këtë vit.Këtë nuk e thonë sinoptikanët, por, sipas sinjaleve që vijnë nga Ministria e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, janë të gjitha gjasat. Edhe ato pak aktivitete kulturore që zhvilloheshin n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.253Z

Festivalet si biznes, joshen nga këngëtaret femra

Autori i Lajmit: red.Ernis Çili, këngëtari i njohur i muzikës rock na tregon mbi veprimtarinë e grupit të krijuar prej tij “The Chill”. Këngë të reja, videoklipe, por edhe aktivë në jetën e natës. Këtë premtojnë anëtarët e grupit “The Chill”. Ndërsa Ernisi, na tregon ekspe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.217Z

Arta Dobroshi, kosovarja qe pushton festivalet e filmit

Tapeti i kuq i Festivalit te Kanes terhoqi me shume vemendje kete vit nder shqiptare. Ai tapet u shkel nga nje aktore, e cila karrieren e ka nisur ne Shqiperi, kosovarja Arta Dobroshi. Suksesi i Kanes jehoi jo pak, por tani filmi "Heshtja e Lornes" ka marre nje tjeter udhe ta gjate suksesi. Pas fest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.494Z

Aktorja kosovare shëtit festivalet ndërkombëtare

Autori i Lajmit: red.Filmi, "Heshtja e Lorna s" në të cilin luan aktorja kosovare, Arta Dobroshi, po vazhdon suksesin e tij nëpër festivale ndërkombëtare. Pas festivalit të famshëm të filmit në Cannes, dhe "Karlovy Vary", në Çeki, momentalisht "Heshtja e Lorna s", është dhënë premier

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama