Rezultate te kerkimit per termin: +Festivali +Folklorik

Total: 301
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.510Z

Festivali folklorik i Gjirokastres

brbr12 pjese folklorike te trevave te ndryshme shqipfolese do te jene pjese ne Festivalin Folklorik te Gjirokastres i cili do te mbahet nga 10 deri ne 16 maj Vallja e vjeter e femijeve te Kalivacit disa melodi te rralla te treves se Zhulatit e Picarit vallja mesjetare e Piriut te rilindur dhe elem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.227Z

Çelet Festivali Folklorik Mesdhetar

Ka hapur siparin dje në qytetin bregdetar Festivali Folklorik Mesdhetar "Vlora 2009". Për të pestin vit radhazi, ky festivali i ideuar nga Qendra Kulturore Vlorë dhe financuar nga bashkia e qytetit vjen si promovim i resurseve turistike të Vlorës, argëtimit të qytetarëve të saj dhe turist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.335Z

Festivali Folklorik, mbështetje më e madhe

10/07/2009  Festivali Folklorik Kombëtar këtë vit gëzon një mbështetje më të madhe nga Ministria e Kulturës. Kjo gjë është dëshmuar me shifra dhe të dhëna konkrete pas një takimi që ministri i Kulturës, Adrian Turku, ka zhvilluar dje me përfaqësues të 12 të vendit lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.532Z

Çelet sot Festivali Folklorik i Gjirokastrës

Sot çelet Festivali Folklorik Kombëtar Gjirokastra 2009, veprimtaria më e madhe kulturore mbarëkombëtare që synon mbrojtjen e vlerave më të mira të trashëgimisë sonë kulturore që përfshin grupe përfaqësuese nga të 12 qarqe të vendit.Në skenë do të ngjiten mbi 900 bartës t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.954Z

Festivali folklorik ne shtator

I paravendosur per t’u organizuar nje here ne pese vjet, festivali folklorik i Gjirokastres do te zhvillohet ne muajn shtator.Ministria e Kultures synon te zhvilloje vlerat shpirterore folklorike, ndersa asnje nga pasurite e kesaj trashegime nuk eshte e kataloguar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.142Z

Festivali Folklorik, Turku inspekton Gjirokastrën

GJIROKASTËR- Tri javë para zhvillimit të Festivalit Folklorik Mbarëkombëtar, ministri i Kulturës, Ardian Turku "inspekton" përgatitjet e deritanishme. Ai ka qenë në Gjirokastër, ku ka marrë takim me grupin organizator të festivalit. "Ne pretendojmë të kemi organizimin më të mirë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.353Z

Rikthehet festivali folklorik

brbrEdhe pse sipas rregullit Festivali Folklorik i Gjirokastres duhet te zhvillohej kete shtator per shkak se eventi eshte percaktuar te vij nje here ne pese vjet Ministria e Kultures ka njoftuar se qyteti i gurte do ta prese aktivitetin ne Prill te vitit 2015 Sipas Mirela Kumbaros jane percaktuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama