Rezultate te kerkimit per termin: +Festivali

Total: 5981
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.463Z

Fillon festivali EXIT

Të enjten (sot), në Novi Sad të Vojvodinës fillon festivali muzikor EXIT, që konsiderohet si festivali më i madh muzikor në këtë pjesë të Evropës. Festivali EXIT do të zgjas deri më datën 15 korrik dhe pjesë e tij do të jenë shumë grupe dhe interpretues të njohur botërorë, si D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.204Z

Festivali Folklorik i Mesdheut

Eshte celur per te pestin vit Festivali Foklorik Mesdhetar, me pjesemarrjen e 14 grupeve folklorike shqiptare e nderkombetare. Qellimi  i ketij festivali eshte promovimi i resurseve turistike te Vlores, argetimit te qytetareve te saj dhe turisteve te shumte qe mbushin Vloren ne kete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.699Z

Shkoder starton festivali i femijeve

Ka startuar mbremjen e se merkures ne Shkoder festivali i 50 kombetar i kenges per femije. Skenografia krejt ndryshe nga vitet e kaluara, duke u zhvendosur nga Teatri "Migjeni" tek rruga pedonale, pjesëmarrja nga gjitha trevat shqipfolese dhe prezenca e zerave me kualitativ ka be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.499Z

Festivali i stampave

  Imazhi i një festivali të lodhur, ku vërtiten të njëjtët emra kompozitorësh, poetësh e orkestruesish dhe ku mungon konkurrenca. Për të tretin vit në Eurosong paraqitemi me të njëjtën dyshe Hila- Laço. Për të pestin vit festivali shtetëror po duket sikur ka për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.368Z

Hapet Festivali i Cannes

Nga Express më 12 maj 2011 në ora 10:04 Festivali i 64 i filmit në Cannes (Francë) filloi të mërkurën mbrëma. Sivjet, festivali u hap me filmin e regjisorit amerikan, Woody Allen, “Midnight in Paris” (Mesnata në Paris), në të cilin një rol episodik e luan edhe zonja e par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.387Z

Nis Festivali Kombetar i Sazeve

Durres Ne qytetin e Durresit eshte celur Festivali Tipologjik Kombetar i Sazeve ne te cilin marrin pjese 12 grupe folklorike nga rrethe te ndryshme te vendit. Ky eshte edicioni i shtate i ketij festivali te pervitshem qe shetit ne qytete te ndryshme te vendit dhe kete vit eshte ndalur ne Durres. Ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.955Z

Korce celet festivali i monodrames

Ka celur siparin ne qytetin e Korces Festivali i Monodrames. Per te shtatin vit radhazi ky festival do të  sjellë prezantime dhe interpretime të trupave të ndryshme të artisteve nga Shqipëria por edhe vendet fqinje. Ky edicion i këtij festivali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama