Rezultate te kerkimit per termin: +Festivalin +Botror

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] festivalin / docs[0] 6755 / hits[0] 10015 / keyword[1] botror / docs[1] 254 / hits[1] 373 /
No Pic available
  • 2010-08-28

Durrësi ngre nesër siparin e filmit

Edicioni i tret sjell n konkurrim 17 filma artistik me tematik europiane dhe ballkanike. T tjer filma do t shfaqen jasht konkurrimit. Nj homazh shkon pr skenaristin Dhimitr Xhuvani dhe aktort Agim Qirjaqi e Bekim Fehmiu. I ftuar special q do t nderohet me mimin e karriers sht regjisori polak Krystof

No Pic available
  • 2010-07-13

Ciko me Yll të Artë

Titull akademik ndërkombëtar për Mjeshtrin Zhani Ciko për aftësitë e tij profesionale dhe humane Accademia Imperialis i ka akorduar Mjeshtrit Zhani Ciko “Yllin e Art Akademik Ndrkombtar” me regjistrimin n Librin e Art t Akademikve t Mdhenj. N pergamenn e cila sh

No Pic available
  • 2010-06-15

Fizarmonika tragjike!

I emigruar 20 vjet më parë nga Kosova së bashku me kompozitorë të tjerë drejt Kroacisë, kompozitori Bashkim A. Shehu tregon se si po transformohet një nga instrumentet më të mrekullueshme, fizarmonika, në fakultetin ku ai jep mësim në një provincë të Istrias Kompoz

No Pic available
  • 2010-06-06

Lirike Eva Golemi mbi Argjiro

Ka nisur nj dit m par, n kalan e Gjirokastrs edicioni i katrt i festivalit ndrkombtar “Takimi muzikor i dy botve”, i organizuar nga shoqata “Argjiro” , themeluar nga Ilda Mara, nn kujdesin e veant t deputetit t zons, z. Genc Ruli. Dje n mbrmje, n natn e p

No Pic available
  • 2010-04-24

Librat e varfër të Gallimard

Letërsi/Akademiku dhe poeti francez, Daniel Leuwers, një projekt letrar për të integruar edhe autorë shqiptarë Daniel Leuwers pr ata q shkruajn pr her t par n moshn 50-vjeare, paradoksalisht i quan poet t rinj. sht pr krijuesin, poetin, saq n patetizm thrret “rroft kre