Rezultate te kerkimit per termin: +Festivalin

Total: 6912
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.465Z

Giffoni mbeshtet Festivalin e Filmit

Festivali Nderkombetar i Filmit per Femije, "Giffoni"sjell mbeshtetjen per Festivalin Veror te Durresit, permes presidentit te tij Claudio Cupitosi. Cupitosi pershendeti Festivalin me te ri Nderkombetar te Filmit dhe siguroi per mbeshtetjen dhe bashkepunimin e nje prej 20 festivaleve me te njohur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.321Z

Frederik Ndoci: Korrupsioni ka ulur interesin për Festivalin

Share Këngëtari i njohur, Frederik Ndoci, në një intervistë për GSH, ka folur në lidhje me Festivalin jubile në Televizionin Publik Shqiptar. Sivjet është 50 vjetori i tij, ndaj dhe Ndoci thotë se do marrë pjesë thjesht si një dedikim ndaj një skene që u bë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.565Z

Konferencë Shkencore mbi Festivalin Folklorik Kombëtar, Gjirokastër 2015

TIRANË, 28 Shtator / ATSH / - Qendra Albanologjike, Instituti i Antropologjisë dhe Studimit të Artit, Departamenti i Folklorit në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës organizojnë te martën, më datë 29 shtator në Institutin e Antropologjisë, Konferencën Shkencore me temë "Festivali Fol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.346Z

Filmi Gjall n festivalin e Los Anxhelosit

Filmi Gjalle (Alive), prve pjesmarrjes n Festivalin e Filmit n Clevelend t SHBA, sht zgjedhur edhe n seksionin e filmin t huaj n Festivalin Ndrkombtar t Filmit n Palm Spring, Los Anxhelos. Vet Regjisori Artan Minarolli sht ftuar t marr pjes ne shfaqjen e filmit t tij n 16 dhe 17 janar 2010, si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.904Z

Honeymoon në Festivalin e Filmit në Hong Kong

"Honeymoon" ose "Muaj Mjalti", filmi që hapi sytë e ndërkombëtarëve mbi diskriminimin e Ballkanasve për regjimin e vizave dhe lëvizjen e lirë po konkuron në Festivalin e Filmit në Hong Kong bashkë me filma të tjerë prestigjozë nga regjizorë mjaft të njohur si Fransua Ford Kopol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.014Z

Shqipëria, në Festivalin e Venecias me anijen Vlora

Oliverta LilaDokumentari mbi eksodin e shqiptarëve të vitit 1991 drejt brigjeve të Italisë është bërë pjesë e programit jashtë konkurrimit. Regjisori Daniele Vicari ka marrë dëshmi të protagonistëve, ndërthurur me filmime të asaj kohe Oliverta Lila - Shqipëria do të jetë e pranis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.709Z

Filmi Gjalle Alive cmim ne Festivalin Nderkombetar ne Montpellier

Tirane 3 nentor NOA - Filmi Gjalle i regjisorit Artan Minarolli eshte vleresuar me cmim ne Festivalin e 31 Nderkombetar te Filmit ne Montpellier te Frances. Ne mes te pese cmimeve nderkombetar per filmin me metrazh te gjate filmi Gjalle ka fituar cmimin per mbeshtetjen teknike nga Eclair Laboratoir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama