Rezultate te kerkimit per termin: +Festivalit

Total: 6922
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.486Z

Akuza festivalit, organizatoret “heshtin”

Anisa Ymeri Gare per te triumfuar dhe perfolje per Festivalin e fundvitit. Ka perfunduar edhe nata e dyte e Festivalit te 46-te te Kenges ne TVSH, me incidente dhe ta papritura. Kengetare qe terhiqen nga gara duke thyer rregulla sic ishte edhe rasti i Bleros, i cili ka pushtuar faqet e para te te pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.502Z

Keshilli Drejtues i RTSH, analize festivalit

Pas zhurmes dhe “bujes” se akuzave qe shoqeruan cmimet e Festivalit te 46-te te Kenges ne RTSH, neser do te mbahet nje mbledhje e Keshillit Drejtues te ketij institucioni. Pse-ja e thirrjes per kete mbledhje eshte e qarte, sipas nje deklarate te RTSH-se, qe mban daten 18 dhjetor. Deklarate ne te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.002Z

“Kurora Labe” fitues i festivalit folklorik

Grupi polifonik “Kurora Labe” nga Gjirokastra është fituesi i edicionit të 11- të të festivalit folklorik “I këndojmë Lirisë”, që për tri net u mbajt për nder të figurës patriotike Mujë Krasniqi - komandant Kapuçi. Çmimi kryesor i festivalit sivjet i është dhënë me merit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.491Z

Nallbani: “Mafia” e Festivalit

Jo shume ore pas ndarjes se cmimeve dhe shpalljes se fitueses se Festivalit te 46-te te Kenges ne RTSH, vershojne akuzat. Pas Rovena Dilos, e cila e konsideroi absurd perjashtimin e saj nga zona e cmimeve, vendos te flase edhe Manjola Nallbani. Jo per te kontestuar cmimet, sic shprehet ajo. “Nuk e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.568Z

Bilanci i Festivalit te Venecias

Me pak yje veshtiresi logjistike shume dhune ne filma por edhe nje numer i larte biletash te shitura. Eumlshte ky bilanci ne diten e fundit te edicionit te 67 te Venecias i bere publik nga gazeta La Repubblica sipas te dhenave te bera te ditura nga vete zyrat e festivalit. Ne keto momente

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.375Z

Pranvera e Festivalit të Tiranës

  Për herë të tretë zhvillohte në Tiranë "Tirana Music Festival". Masterklas falas për studentët shqiptarë e bursa studimi për më të mirët Në edicionin III "Tirana Music Festival" ndihet më i sigurtë, ka gjetur bashkëpunim më të mirë. Për të shfrytëzuar sezonet shkollor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.291Z

Jonida Maliqi prezantuesja e Festivalit te Kenges

10/11/2010Kete here nuk do te jete nje konkurrente. Do te shfaqet per te paren here ne rolin e nje prezantueseje ne nje prej festivaleve kur per vite ka qene pjesemarrese. Kengetarja Jonida Maliqi do te jete moderatore e Festivalit te 49-te te Kenges ne Radiotelevizionin Shqiptar pergjate tre netev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama