Rezultate te kerkimit per termin: +Festohet +Fiter +Bajrami

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] festohet / docs[0] 2432 / hits[0] 2810 / keyword[1] fiter / docs[1] 568 / hits[1] 1264 / keyword[2] bajrami / docs[2] 4717 / hits[2] 8854 /
Myslimanët falen në rrugë, kërkojnë ndërtimin e xhamisë së re
  • 2014-07-29

Myslimanët falen në rrugë, kërkojnë ndërtimin e xhamisë së re

Fiter Bajrami  Myftiu i Tiranës:Kryeministri të na respektojë, të kemi vend për tu falur Ilda Hoxha Thirrje për ndërtimin e Xhamisë së Namazgjasë ishte kërkesa e mijëra besimtarëve myslimanë, drejtuar qeverisë, me rastin e festës së madhe të Fiter Bajramit. Sipas tyre, përmbush

No Pic available
  • 2014-07-28

Festohet Fiter Bajrami, mijërabesimtarë falen në bulevard

TIRANE- Pas një muaji agjërim, besimtarët myslimanë festojnë sot festën e Fiter Bajramit. Ceremonia e faljes së Bajramit nga besimtarët myslimanë u bë si çdo vit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Bajrami u fal në orën 6:23, duke mbyllur kështu edhe muajin e madhëruesh

No Pic available
  • 2014-07-28

Festohet sot Fiter Bajrami. Apeli i myslimanëve: Të ndërtohet Xhamia e Madhe

TIRANE- Besimtarët myslimanë festojnë sot festën e Fiter Bajramit. Kjo festë nisi që në orët e para të mëngjesit, përkatësisht rreth orës 6:23, me faljen e Fiter Bajramit në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Në një njoftim të drejtuar nga Komuniteti Mysliman, ceremonia e faljes për

No Pic available
  • 2014-07-28

Besimtarët myslimanë në mbarë botën festojnë Fiter Bajramin

Fiter Bajrami po festohet edhe në mbarë botën, festë kjo që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Besimtarët e shënojnë këtë festë me familjen dhe miqtë ndërsa këtë vit pjesa më e madhe

Festohet Fiter Bajrami, mijëra besimtarë myslimanë vijojnë faljen në bulevard
  • 2014-07-28

Festohet Fiter Bajrami, mijëra besimtarë myslimanë vijojnë faljen në bulevard

Muslimanët në të gjithë botën festojnë sot Fitër Bajramin.  Kjo festë vjen pas muajit të Ramazanit, një prej pesë shtyllave të Islamit, ku besimtarët agjëruan duke iu përkushtuar më shumë adhurimit dhe devotshmërisë. Para kësaj dite, të gjithë besimtarët muslimanë shpërndaj

No Pic available
  • 2014-07-28

Fiter Bajrami festohet në të gjitha rrethet e Shqipërisë

ELBASAN-Mijëra besimtarë myslimanë festuar sot Fiter Bajramin në shumë rrethe të vendit. Që në orët e para të mëngjesit është siç është traditë, kudo në vend Fiter Bajrami ka nisur me faljen e namazit. S

No Pic available
  • 2014-07-28

Fiter Bajrami festohet në të gjithë vendin, besimtarët luten për më shumë paqe dhe dashuri

Fiter Bajrami është festuar në qytetin e Durrësit, ku besimtarët muslimanë që në mëngjes kanë shkuar në xhami për të falur namazin. Fiter Bajrami me gëzim është pritur edhe në qytetin e Shkodrës, ku besimtarët muslimanë pasi kanë përmbyllur 30 dite agjerim, falën në oret e pa