Rezultate te kerkimit per termin: +Fierit +Baftjar +Zeqaj

Meta: total 286 / total_found 286 / time 0.000 / keyword[0] fierit / docs[0] 21053 / hits[0] 38693 / keyword[1] baftjar / docs[1] 1036 / hits[1] 1526 / keyword[2] zeqaj / docs[2] 549 / hits[2] 1080 /
No Pic available
  • 2015-05-28

Kryebashkiaku i Fierit, Baftjar Zeqaj shpallet i pafajshëm

Është shpallur i pafajshëm kryetari i bashksië së Fierit Baftjar Zeqo i akuzuar për  shpërdorim detyre. Zeqo së bashku me 7 anëtarë të komisionit të vlerësimit dhe ndarjes së banesave sociale, është akuzuar nga disa banorë me statusin e të pastrehut. Trupi gjykues që dha pafajës

No Pic available
  • 2015-05-18

Gjyqi ndaj kryebashkiakut Zeqaj, avokati: Çështja është tendencioze

Në Gjykatën e Shkallës së Parë Fier është mbajtur seanca e radhës ndaj kryebashkiakut Baftjar Zeqaj si dhe 7 anëtarëve të komisonit te ndarjes se banesave sociale. Sipas avokatit mbrojtës Ardian Visha kjo është një cështje tendecioze pasi ka afro 2 vjet që mbetet në dyert e prokuro

Prokuroria kërkon 2 vjet e gjysëm burg për Baftjar Zeqaj
  • 2015-05-05

Prokuroria kërkon 2 vjet e gjysëm burg për Baftjar Zeqaj

Prokuroria e Fierit kërkon dënimin me 2 vjet e 6 muaj burg për Kryetarin e Bashkisë së këtij qyteti, Baftjar Zeqo. Ai akuzohet për shpërdorim detyre kryer në bashkëpunim, në lidhje me dhënien e banesave sociale në mënyrë abuzive. Bashkë me drejtuesin e Bashkisë, akuza ka kërkuan d

Prokuroria kerkon burg per Baftjar Zeqajn
  • 2015-05-04

Prokuroria kerkon burg per Baftjar Zeqajn

brbrProkuroria e Fierit ka kerkuar denim me 2 vjet e 6 muaj burg per Kryebashkiakun e Fierit Baftjar Zeqaj Ky i fundit akuzohet per vepren penale shperdorim detyre ne bashkepunim ne lidhje me dhenien ne menyre abuzive te banesave sociale Bashke me Kryetarin e Bashkise Prokuroria ka kerkuar denimin

No Pic available
  • 2015-05-04

Prokuroria 2 vjet e 6 muaj burg per Kreun e Bashkise se Fierit Baftjar Zeqaj

brbrProkuroria e Fierit ka kerkuar denim me 2 vjet e 6 muaj burg per Kryebashkiakun e Fierit Baftjar Zeqaj Ky i fundit akuzohet per vepren penale shperdorim detyre ne bashkepunim ne lidhje me dhenien ne menyre abuzive te banesave socialebr Bashke me Kryetarin e Bashkise Prokuroria ka kerkuar denimin

Abuzim me banesat sociale kerkohet denim me burg per Baftjar Zeqaj
  • 2015-05-04

Abuzim me banesat sociale kerkohet denim me burg per Baftjar Zeqaj

Fier 4 maj 2015 NOAal- Prokuroria e Fierit kerkon denimin me dy vjet e 6 muaj burgim per kryetarin e Bashkise se Fierit Baftjar Zeqaj dhe 7 punonjes te tjere te gjithe anetare te Komisionit te Strehimit te akuzuar per shperdorim detyre lidhur me abuzimin per banesat socialebr br Prokuroria ben me

No Pic available
  • 2015-04-24

Kryebashkiaku i Fierit Baftjar Zeqaj rrezikon denimin me burg

brbrPas Kreut te Bashkise se Kamzes Xhelal Mziu nje tjeter kryebashkiak ai i qytetit te Fierit Baftjar Zeqaj rrezikon te denohet me burgKy i fundit akuzohet per shperdorim detyre ne dhenien e banesave socialebrbr brbrGjykata e Fierit ka pranuar kerkesen e pales mbrojtese per te ndare ceshtjen e krye