Rezultate te kerkimit per termin: +Fierzs

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] fierzs / docs[0] 29 / hits[0] 41 /
No Pic available
  • 2010-08-25

Eksportet, KESH shlyen 120 mln euro borxhe

Drejtori Engjll Zeqo: Import me Kosovn pr rezervat. TEC-i i Vlors, 2 defekte n tuba Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) arriti t siguroj rreth 80 milion euro t ardhura nga eksporti pr 6 muajt e par t vitit. Sipas drejtorit t prgjithshm Engjll Zeqo, me t ardhurat e krijuara u shlye nj pjes

No Pic available
  • 2010-07-24

Topi dhe Sejdiu : Bashkëpunim me Serbinë pas vendimit të GJND

Presidenti i Republiks, Prof. Dr. Bamir Topi zhvilloi sot nj takim pune me Presidentin e Kosovs, Fatmir Sejdiu, gjat t cilit, e uroi edhe nj her homologun kosovar pr vendimin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis lidhur me pavarsin Kosovs, duke ndar me t gzimin dhe bindjen se ky vendim ishte nj tjetr hap

No Pic available
  • 2010-06-18

Berisha-Chengjun: Projekte investimi në Shqipëri

Zhvillimet shum pozitive t ekonomis shqiptare t viteve t fundit kanq bordi i kompanis kineze CNEEC t vendos t shtrij projektet e investimit edhe n Shqipri. Kryeministri Berisha priti dje zvendspresidentin e kompanis CNEEC (China National Electric Equipment Corporation) Zheng Chen

No Pic available
  • 2010-04-21

Basha mbledh Komitetin Ndërministror të Emergjencave

Situata e rreshjeve n veri t vendit ka mbledhur n nj takim urgjent, Komitetin Ndrministror t Emergjencave Civile, pr t shqyrtuar situatn e krijuar n qarqet Shkodr dhe Lezh pr shkak t reshjeve dhe shkarkimeve t detyruara nga hidrocentralet pr shkak t ngritjes s nivelit t liqeneve n kaskadn e Drinit.

Stojku: Niveli i Fierzs rritet 1 centimetr n or
  • 2010-04-20

Stojku: Niveli i Fierzs rritet 1 centimetr n or

Drejtori i Korporatës Elektroenergjitike duke folur për situatën aktuale nga kaskadën e Drinit deklaroi se në Fierzë niveli i ujit rritet 1 centimetër cdo orë. Kreu i KESH, Muharrem Stojku bëri me dije se prurjet në këtë hidrocentral janë 1360 metër kub ujë në sekondë, ndërkohë

No Pic available
  • 2010-04-20

Prurjet në Drin, hapen portat e 3 HEC-eve

Beqiri: Shkarkimet, ska rrezik përmbytjesh në Shkodër Reshjet e rna ditt e fundit kan shtuar ndjeshm prurjet n kaskadn e Drinit, ka kaq rezervuart e hidrocentraleve t rrisin nivelin dhe pr pasoj t lind nevoja pr shkarkimin e tyre. Sekretariati teknik q mbikqyr hidrocentralet ka

No Pic available
  • 2010-04-06

Stojku: TEC-i i Vlorës do të nisë prodhimin në gusht

Për 3 muaj do të prodhohet energji nga TEC-i me një kosto 13 lekë kwh Nj burim i ri energjie do t’i shtohet Shqipris, duke shtuar ndjeshm sasin e energjis s prodhuar n vend. Bhet fjal pr TEC-in e Vlors, i cili nga muaji gusht deri n tetor do t vihet n pun pr t prodhuar e