Rezultate te kerkimit per termin: +Fierzes

Meta: total 501 / total_found 501 / time 0.000 / keyword[0] fierzes / docs[0] 501 / hits[0] 752 /
Dy fëmijë bien në Liqenin e Kasharit, njëri mbytet. Po luanin mbi akull
  • 2017-01-11

Dy fëmijë bien në Liqenin e Kasharit, njëri mbytet. Po luanin mbi akull

Një ngjarje tragjike është shënuar para pak minutash në Liqenin e Kasharit. Dy fëmijë kanë rënë në liqen dhe është mbytur një fëmijë 12 vjeçar, ndërsa fëmija tjetër 15 vjeçar, është nxjerrë nga liqeni. Ngjarja është shënuar rreth orës 14: 15 minuta në Mëzez. Policia tho

No Pic available
  • 2016-11-12

Nën kontroll Kaskada e Drinit, reduktohen shkarkimet

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare njoftoi se  po menaxhon në mënyre optimale prurjet në Kaskadën e lumit Drin. Aktualisht prurjet po shfrytëzohen duke ngarkuar maksimalisht të gjitha turbinat e disponibël në HEC Fierzë, HEC Koman dhe HEC Vau i Dejës. Sipas KESH prodhimi ditor është

Situata meteorologjike dhe furnizimet me energji deri në mesditë
  • 2016-11-11

Situata meteorologjike dhe furnizimet me energji deri në mesditë

Ministria e Energjisë dhe Industrisë informon opinionin publik sa vijon për situatën e furnizimit me energji elektrike në të gjithë territorin; nivelin e kuotave, menaxhimin e prurjeve në Kaskadën e Drinit dhe gjendjen e sistemit të transmetimit. TË DHENAT NGA KASKADA E DRINIT (KESH)

No Pic available
  • 2016-11-09

Rriten kapacitetet në kaskada, KESH nis procedurat për shitjen e tepëricave

Situata paraqitet nën kontroll dhe prurjet aktuale po shfrytëzohen maksimalist për prodhim energjie përmes shfrytëzimit maksimal të kapaciteteve gjeneruese. KESH ka inicuar dy procedura për shitjen në tregun e parregulluar të tepricave të energjisë së prodhuar nga prurjet e mëdha. Gjith

Ngeci Dreqi
  • 2016-09-23

Ngeci Dreqi

Transmetuar me 22092016 - 0925 Nga Edison Ypibr br Avioni i Ishmit u nis per pune te mira Por ngeci dreqibr Do merrte me vete dhe do flakte ne nje grope me krokodila te uritur te gjithe ata surratqenat ata bajgat plehrat te cilet

No Pic available
  • 2016-08-20

Nis pastrimi i Liqenit te Fierzes

brbrNis pastrimi i brigjeve te Liqenit te Firezes Ndotja e jashtezakonshme dhe renia e nivelit te ujit ka bere qe ky aksion te nise kete gusht fillimisht per nje gjatesi ujore rreth 40 kilometra Pastrimi po behet nga nje sipermarrje private e kontraktuar nga Prefektura e Qarkut Kukes ku jane angazhu

Kukes mbytet ne liqenin e Fierzes nje 17-vjecare
  • 2016-06-24

Kukes mbytet ne liqenin e Fierzes nje 17-vjecare

Kukes 23 qershor 2016 NOAal - Nje e re eshte mbytur diten e sotme ne Liqenin e Fierzes Mesohet se viktime ka mbetur 17 vjecarja EA e cila ka qene e shoqeruar edhe nga nje shoqebr br Sipas informacioneve paraprake shkak per mbytjen e saj dyshohet te jete bera rreshqitja aksidentale ne liqen duke