Rezultate te kerkimit per termin: +Figueredo

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] figueredo / docs[0] 19 / hits[0] 26 /
Kur arti zbuste turmat (Foto)
  • 2018-09-25

Kur arti zbuste turmat (Foto)

Ollga Shuraja do ti bashkohej thirrjes së Ministrisë së Shtypit dhe Propagandës e Kulturës Popullore për aktorë të rinj më 17 maj të vitit 1945. Pasi kishte provuar Luftën Nacionalçlirimtare si partizane, ajo kërkon një tjetër sfidë në jetën e saj teatrin. Emri i saj është i pari

Një histori e Teatrit Kombëtar
  • 2018-05-30

Një histori e Teatrit Kombëtar

Institucioni teatror më i rëndësishmi i Shqipërisë, një nga vlerat sublime të kulturës shqiptare, gjithashtu një shkollë e artit teatror kombëtar; në terma poetikë, një tempull dhe vatër e rëndësishme artistike në mbarë hapësirën shqiptare. Ndodhet në rrugën Dëshmorët e Komb

Cila është historia e Teatrit Kombëtar?
  • 2018-03-22

Cila është historia e Teatrit Kombëtar?

Institucioni teatror më i rëndësishmi i Shqipërisë, një nga vlerat sublime të kulturës shqiptare, gjithashtu një shkollë e artit teatror kombëtar; në terma poetikë, një tempull dhe vatër e rëndësishme artistike në mbarë hapësirën shqiptare. Ndodhet në rrugën Dëshmorët e Komb

Pse kjo heshtje për Panama Papers?!
  • 2016-04-30

Pse kjo heshtje për Panama Papers?!

NGA REXHEP MEIDANI Ditët e para edhe në Shqipëri u fol për skandalin e Panama Papers, por më pas gjithçka u la në harresë. Kjo ka ndodhur dhe më parë me akuzat për depozitime parash të pista në Qipro. Ndërkohë, mjaft vende kanë kërkuar informacion më të plotë nga ICIJ, duke

Parajsa fiskale, liderët botërorë akuzohen për miliarda të fshehura
  • 2016-04-04

Parajsa fiskale, liderët botërorë akuzohen për miliarda të fshehura

Miliona dokumente të publikuara nga Panama paperes dhe të botuara në mediat ndërkombëtare, akuzojnë liderë botërorë, funksionarë të inteligjencës dhe kriminelë, se kanë drejtuar një skemë të madhe parash drejt parajsave fiskale siç quhet ndryshe. Mes emrave të luksit, janë person

Një rrjedhje gjigande dokumentesh që zbulon krimin dhe korrupsionin në shkallë botërore
  • 2016-04-04

Një rrjedhje gjigande dokumentesh që zbulon krimin dhe korrupsionin në shkallë botërore

Miliona dokumente tregojnë krerë shtetesh, kriminelë dhe njerëz të famshëm që kanë përdorur parajsat fiskale për të fshehur paratë. Nga The International Consortium of Investigative Journalists Kryesoret Dosjet zbulojnë pasuritë e fshehura të 140 politikanëve dhe zyrtarëve publik

Pastrimi i parave/ Jo vetëm politikanë, por artistë, futbollistë
  • 2016-04-04

Pastrimi i parave/ Jo vetëm politikanë, por artistë, futbollistë

Miliona dokumente të publikuara nga "Panama paperes" dhe të botuara në mediat ndërkombëtare, akuzojnë liderë botërorë, funksionarë të inteligjencës dhe kriminelë, se kanë drejtuar një skemë të madhe parash drejt parajsave fiskale siç quhet ndryshe. Mes emrave të "luksit", janë p