Rezultate te kerkimit per termin: +Figura

Meta: total 1000 / total_found 11748 / time 0.005 / keyword[0] figura / docs[0] 11748 / hits[0] 14524 /
Qeveria tranzitore/ Arta Dade zbulon zëvendësuesin e Edi Ramës
  • 2019-04-10

Qeveria tranzitore/ Arta Dade zbulon zëvendësuesin e Edi Ramës

Për ish-deputeten e Partisë Socialiste, Arta Dade, kriza politike në vend zgjidhet vetëm me largimin e Edi Ramës. Deda duke theksuar se në PS ka mjaft figura, mes tyre ish-ministra tha ajo që mund të kryejnë këtë detyrë të rëndësishme. Por ish-ministrja e PS sponsorizoi zv/kryeministr

Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring
  • 2019-04-10

Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring

Top Story udhëtoi për në Lushnje. Edhe në këtë zonë të Shqipërisë, vjedhja e sinjalit televiziv është në lulëzim. Në këtë qytet, Top Story zbuloi rastin më flagrant të piraterisë televizive. Një televizion kabllor pa licencë, në pronësi të një drejtori burgu. Në çdo sht

No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

Dialogu i Mesdheut/ Kryemadhi merr pjesë në forumin në Romë
  • 2019-04-02

Dialogu i Mesdheut/ Kryemadhi merr pjesë në forumin në Romë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi po merr pjesë në forumin Dialoghi Mediterranei në Romë. Forumi ka mbledhur aktorë kyç në strategjitë zhvilluese të rajonit dhe sektorëve të rëndësishëm si ai i energjisë, infrastrukturës e bujqësisë në rajonin e Mesdheut. Figura kryesore të polit

Arrestimi/ Tërhiqet zvarrë Boçi, PD: E dhunoi bashkëpunëtori i Alizotit! (VIDEO)
  • 2019-04-02

Arrestimi/ Tërhiqet zvarrë Boçi, PD: E dhunoi bashkëpunëtori i Alizotit! (VIDEO)

Partia Demokratike ka reaguar pas shoqërimit në polici të ish-deputeti Luciano Boçi, teksa ky i fundit kishte tentuar të prishte takimin e kryeministrit Edi Rama në fshatin Linas të Cërrikut. Sipas PD, Boçi u ndalua në mënyrë barbare, pasi ndaj tij është ushtruar dhunë nga forcat e re

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës
  • 2019-03-29

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës

Tjegulla, qindra tjegulla, tjegulla shtëpish tiranase ngjizur në sytë e mi të fëmijërisë dhe rinisë. Tjegulla okër në të kuqe dhe kulmuar mbi ato shtëpi të përkulura nga pesha e kohës, mbi mure çerpiçi. Çati tiranase që sot gati janë zhdukur nga afresku i dikurshëm i këtij qyte

Dy botime të reja së shpejti nga Lumo Skëndos
  • 2019-03-25

Dy botime të reja së shpejti nga Lumo Skëndos

Krijimtaria e Lumo Skëndos, do të pasurohet së shpejti me dy botime të reja. Biblioteka Kombëtare dhe ALSAR, pas botimit anastatik të revistës Diturija, pikërisht në vitin e kthimit të eshtrave të tij në atdhe dhe në kuadër të kremtimeve të 110-vjetori të Kongresist të Manastirit,