Rezultate te kerkimit per termin: +Filadelfia

Total: 601
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.560Z

Papa Françesku në Filadelfia

Papa Françesku shkoi sot në Filadelfia ku do të mbyllë vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara. Pas fjalimeve në Kongres dhe në Kombet e Bashkuara këtë javë që synuan nxitjen e udhëheqësve botërorë për veprime të guximshme mbi imigracionin dhe mjedisin, Papa pritet të përqëndrohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.341Z

Pianoja gjigante, ne muze ne Filadelfia

Nje piano, mbi te cilen kishte kercyer dhe luajtur ne nje film Tom Hanks, ka perfunduar ne nje muze per femije ne Filadelfia. Pianoja, 4,9 metra e gjate qe u shfaq ne filmin “Big” te vitit 1988, iu dhurua muzeut nga nje cift qe e kishte blere ate pas shfaqjes se filmit. Piano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.690Z

Papa Françesku sot në Filadelfia

Papa Françesku ndodhet sot në Filadelfia ku do të mbyllë vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara. Në Filadelfia, Papa do të drejtojë edhe një meshë në Katedralen e Shën Pjetrit dhe Palit. Ai mbërriti nga Nju Jorku, ku të premten u bëri thirrje udhëheqësve botërorë në OKB të drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.449Z

Ermonela, suksesi i radhës në Filadelfia

 Një tjetër sukses për sopranon shqiptare, Ermonela Jaho. Në sallën e Teatrit të Operas së Filadelfias, SHBA, njëra nga më të dëgjuarat në botë, u shfaq këto ditë me sukses të jashtëzakonshëm opera “Madamme Butterfly” e Giacomo Pucinit. Kjo opera, e cila ka pushtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.283Z

Aksidenti hekurudhor ne Filadelfia shkak shpejtesia

0 brbr SSSAbrASS brbrShkaku i aksidentit hekurudhor ne Filadelfia te Shteteve te Bashkuara ku mbeten te vdekur 7 persona dhe u plagosen 200 te tjere ishte shpejtesia dyfish me e larte se ajo e lejuarabrbr brbrMegjithese mashinisti perdori frenat e emergjences kur treni po levizte me 170 km ne ore n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.170Z

Aksident hekurudhor ne Filadelfia 6 viktima

0 brbr SSSAbrASS brbrNje tren doli nga shinat duke shkaktuar vdekjen e gjashte personave dhe plagosjen e 140 personave ne Filadelfia te Shteteve te Bashkuara Lokomotiva dhe shtate vagone te trenit Amtrak me te cilin udhetonin 240 persona dolen nga shinat mbremjen e se martesbrbr brbrTreni ishte nis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.253Z

Ermonela Jaho, një "Flutur" shqiptare ne Filadelfia

Në sallën më të vjetër të Teatrit të Operës së Filadelfias, dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një nga më të dëgjuarat në botë, është shfaqur me sukses të jashtëzakonshëm Opera “Madam Butterfly” e Xhiakomo Puçinit. “Madam Butterfly” ka pus

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama