Rezultate te kerkimit per termin: +Filaj

Meta: total 422 / total_found 422 / time 0.000 / keyword[0] filaj / docs[0] 422 / hits[0] 471 /
Alo: Kujdesuni për fëmijët e mi! Gruaja vetëvaret pasi telefonoi policinë (EMRI)
  • 2019-03-25

Alo: Kujdesuni për fëmijët e mi! Gruaja vetëvaret pasi telefonoi policinë (EMRI)

Një mënyrë tepër tronditëse për ti dhënë fund jetës ka zgjedhur një 41-vjeçare nga fshati Molisht i ish/komunës Sinjë, në rrethin e Beratit. Mësohet se Merita Filaj, nëna e 3 fëmijëve ka varur veten me litar në kasollen e barit, që ndodhej pak metra larg banesës së saj. Por më

Dogji kullotat në Sarandë, arrestohet 43-vjeçari
  • 2018-09-08

Dogji kullotat në Sarandë, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Sarandës ka arrestuar një 43-vjeçar, i cili dyshohet se ka djegur disa kullota. Mësohet se është arrestuar në flagrancë shtetasi Fatmir Filaj, 43 vjeç, banues në Berat. Policia e Sarandës ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të këtij shtetasi pasi më dat

No Pic available
  • 2018-02-17

KOSOVA 10 VJET E PAVARUR: JO SHUMË PËR TË FESTUAR

Kosova feston 10 vjet pavarësi: Por problemet nuk janë pakësuar. Vendi ka nevojë pr reforma. Impulset pr to duhet t vijn nga brenda dhe nga jasht vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha q ne kemi sht pavarsia”, sht prgjigjia lakonike e nj studenti nga Kosova duke iu prgjigjur pyetjes

Afërdita, piktorja e portreteve të ngrohta
  • 2017-12-03

Afërdita, piktorja e portreteve të ngrohta

Afërdita Meçe Shijaku ishte një nga nxënëset që kreu Liceun Artistik Jordan Misja gjatë viteve 1958-1962, në degën e qeramikës. Konstruktimi i formës së portretit, zbulimi i psikologjisë me mjete realiste si dhe parimi i ndërtimit të figures apo grupit figural, me realizimin rigoroz t

Fiks Fare, emërime politike në Zjarrfikësen e Beratit
  • 2017-10-28

Fiks Fare, emërime politike në Zjarrfikësen e Beratit

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes emërimet jashtë kritereve të ligjit dhe nepotike në Shërbimin e Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimit në Berat. Zgjedhjet lokale të vitit 2015 sollën ndryshime në repartet e zjarrfikëseve në të gjithë Shqipërinë. Repartet i kaluan nën administr

No Pic available
  • 2017-04-21

Skandal në parukeritë e Tiranës, me mbushjen e buzëve dhe rrudhave

Mjekët: Injektimi i gabuar i botoksit shkakton paralizë të nervit facial Fiks Fare risolli edhe një herë në vëmendje të publikut se si mashtrohen pacientët-klientë nga sallone bukurie, ku bashkë me lyerjen e thonjve dhe krehjen e flokëve u ofrohet edhe mbushja e buzëve me silikon dhe mb

Kishte shkuar për të peshkuar, mbytet në Vjosë 26-vjeçari
  • 2017-02-06

Kishte shkuar për të peshkuar, mbytet në Vjosë 26-vjeçari

Një 23-vjeçar është mbytur në lumin e Vjosës. Mësohet se i riu kishte dalë për të peshkuar, por për fat të keq ai ka rënë në lumë duke u mbytur. Nuk dihen ende rrethanat se si mund të ketë rënë në lumë 23-vjeçari. Raportohet se viktima është Lorenc Filaj. 6 shkurt 2017 (gaz