Rezultate te kerkimit per termin: +Fildesin

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] fildesin / docs[0] 9 / hits[0] 9 /
No Pic available
  • 2017-10-04

Kur një fëmijë ti tregon të vërtetat në sy

Asnjë prind nuk i thotë fëmijës mos e duaj atdheun.  Apo në shkolla të ketë mësues të mos përpiqen të ushqejnë dashurinë dhe krenarinë për Shqipërinë. Por çfarë ndodhë? Fëmijët kanë sy e veshë për të parë e dëgjuar vetë botën që i rrethon. Përtej rrjeteve sociale

No Pic available
  • 2017-10-02

Lu kujton Fildes Hafizin: Sistemi gjyqësor e la në baltë

Ndërsa mori pjesë në ceremoninë e 20 vjetorit të shkolles se Magjistraturës, Ambasadori amerikan Donald Lu ka kujtuar gjyqtaren Fildes Hafizi, e cila u vra nga ish-bashkëshorti i saj. Sipas Lu, sistemi gjyqësor e la në baltë Hafizin, duke dështuar të linte të shoqin në burg. Ai shtoi s

Lu shpërthen sërish: Lul Berisha u lirua gabimisht; Shullazi vijon trafikun e drogës
  • 2017-10-02

Lu shpërthen sërish: Lul Berisha u lirua gabimisht; Shullazi vijon trafikun e drogës

Ambasadori amerikan Donald Lu ka fshikulluar sërish politikën dhe drejtësinë shqiptare me deklaratat e tij. Lu i është rikthyer sërish disa emrave të lakuar në botën e krimit, të cilt, ose nuk janë arrestuar nga policia, ose nuk janë dënuar akoma nga drejtësia. “Lufta kundër kr

E plotë/ Donald Lu flet me emra: 4 klane kriminale kontrollojnë vendin. Porosia e fortë për Qeverinë
  • 2017-10-02

E plotë/ Donald Lu flet me emra: 4 klane kriminale kontrollojnë vendin. Porosia e fortë për Qeverinë

Me tone te forta dhe mesazhe te qarta per qeverine, prokurorine, policine dhe ministrite, ambasadori amerikan Donald Lu ka prekur ne plage situaten e krimit te vend. Ne nje fjale qe mbajti ne 20-vjetorin e shkollës së Magjistratures, Lu foli me emra, duke u ndalur te Shullazi, Lul Berisha, Klement

Vrau gruan gjyqtare, ish-burri kërkon lirinë: Vazhdoj ta dua!
  • 2017-09-20

Vrau gruan gjyqtare, ish-burri kërkon lirinë: Vazhdoj ta dua!

Fadil Kasemi i arrestuar prej 19 ditësh për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, Fildes Hafizi i kërkoi Gjykatës së Apelit që të lirohet. Kërkesa e tij vjen në një kohë kur Këshilli i Lartë i Drejtësisë nuk ka përfunduar ende inspektimin në Gjykatën e Kavajës, e cila dënoi me 3

Procesverbali/ Fildeze Hafizi kërkoi emërim në Tiranë për tu mbrojtur, por kolegët e KLD-së
  • 2017-09-05

Procesverbali/ Fildeze Hafizi kërkoi emërim në Tiranë për tu mbrojtur, por kolegët e KLD-së

Zbardhet procesverbali i mbledhjes së KLD-së i datës 10 shkurt 2017, ku ndër të tjera është diskutuar edhe çështja e gjyqtares së vrarë pak ditë më parë, Fildeze Hafizi. Gjyqtarja e vrarë nga bashkëshorti i saj, u kërkonte kolegëve që ta emëronin gjyqtare në Tiranë, pasi

REQUIEM PËR FILDESIN
  • 2017-09-03

REQUIEM PËR FILDESIN

Mira Meksi Nga Mira MEKSI I vrasin, por ato nuk mbrohen Fillimshekulli i ri shpërtheu një tërbim dhune të paparë ndonjëherë kundër gruas. Dhe kundër këtij tërbimi të pashembullt, tërë planeti ka ndezur llambat e kuqe në një alarm botëror: SOS, jeta e grave më në rrezik se kurrë n