Rezultate te kerkimit per termin: +Filip +Hammond

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] filip / docs[0] 3128 / hits[0] 4010 / keyword[1] hammond / docs[1] 196 / hits[1] 345 /
Viti 2015, ja disa yje që mund t’i merrni falas
  • 2014-12-25

Viti 2015, ja disa yje që mund t’i merrni falas

Ndërtimi i një ekipi të madh, dhe më shpenzime sa më të vogla, është ëndrra e çdo presidenti. Viti që po vjen, ai 2015, do të lërë shumë lojtarë pa kontrata, të cilët do të jenë të lirë,

No Pic available
  • 2014-09-15

Kerry në Paris, koalicioni kundërISIS 'fiton' edhe 10 shtete arabe

PARIS-Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do të takohet sot me ministrat e jashtëm nga e gjithë bota për të diskutuar zbatimin e strategjisë amerikane në luftë kundër shtetit islamik të Irakut dhe Levantit.Rreth 40 vende, përfshirë edh

No Pic available
  • 2013-09-11

Leka i Madh, grindjet për heqjene monumentit nga qyteti i Shkupit

TIRANE -  "Evropa shkruajnë e thonë, ç'është kjo që dëgjojmë? Bëhet…” debat në BE: janë mbërthyer keqas grekë e maqedonë, kush e kush të shqyejë  ndonjë copë sa më të madhe nga historia e vjetër e të parëve të shqiptarëve. Athina thotë të hiqet monumenti

No Pic available
  • 2013-09-10

Leka i Madh, grindjet për heqjene monumentit nga qyteti i Shkupit

TIRANE - "Evropa shkruajnë e thonë, ç'është kjo që dëgjojmë? Bëhet… debat në BE”: janë mbërthyer keqas grekë e maqedonas, kush e kush të shqyejë  ndonjë copë sa më të madhe nga

No Pic available
  • 2012-01-07

Tensionet me Iranin, Britania do të dërgojë luftanijet në Gjirin Persik

GJIRI PERSIK- Flota ushtarake mbretërore e Britanisë së Madhe ka vendosur të dërgojë në Gjirin Persik luftanijen e saj kryesore dhe më të frikshme në misionin e saj të parë që pas rritjes së tensioneve mes Perëndimit dhe reg

Skandali Fox Hammond minister i Mbrojtjes
  • 2011-10-15

Skandali Fox Hammond minister i Mbrojtjes

Kryeministri Britanik  David Cameron  emëron Filip Hammond sekreatrin e transportit në  postin e Sekretarit të mbrojtjes. Vetëm një ditë më parë  50-vjecari, Liam Fox dha të dorëheqjen nga ky post pas presionit të jashtë

No Pic available
  • 2010-05-18

Angli, reja e hirit sot mbyllet Heathrou dhe Gatvick

Autori i Lajmit: Redaksia Londër – Hapësira ajrore britanike mund të mbyllet sërish ditën e stome për shkak të resë së hirit të vullkanit islandez. Si Heathrou ashtu edhe aeroporti tjetër i kryeqytetit britanik, Gatvick airports pritet të kenë vonesa të paktën deri të martën, sip