Rezultate te kerkimit per termin: +Filipi

Meta: total 1000 / total_found 1087 / time 0.000 / keyword[0] filipi / docs[0] 1087 / hits[0] 1988 /
Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik
  • 2019-04-03

Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik

Top Story udhëtoi për në Madrid, kryeqytetin e Spanjës, i cili vizitohet nga miliona turistë nga mbarë bota. Historia flet se ky qytet është ndërtuar vetëm për kënaqësinë e Mbretit Filipi i Dytë. Ekipi i Top Story nuk ka mbërritur këtu për godinat madhështore, parqet e mrekulluesh

No Pic available
  • 2019-01-22

Partizani e Skëndërbeu nisin mbarë 2019-ën, sigurojnë çerekfinalet e Kupës

Partizani e nis me një fitore bindëse vitin 2019. Të kuqtë hipotekuan kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë falë suksesit me përmbysje me shifrat e thella 2-4 në stadiumin Redi Maloku të Fushë-Krujës përballë Kastriotit, një sfidë që nisi me 15 minuta vonesë për s

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Shkupi, një qytet historik për tu zbuluar në 10 lëvizje (FOTO)
  • 2018-09-30

Shkupi, një qytet historik për tu zbuluar në 10 lëvizje (FOTO)

Të rizbulosh historinë. Antikiteti absurd i kryeqytetit të Maqedonisë, mes identitetit dhe miteve. Një udhëtim fotografik! Kur lufta për identitetin merr përmasa absurde. Në grindjen se kujt i përket trashëgimia maqedonase, qeveria e mëparshme maqedonase e ndryshoi nga viti 2009-2015 n

Kur arti zbuste turmat (Foto)
  • 2018-09-25

Kur arti zbuste turmat (Foto)

Ollga Shuraja do ti bashkohej thirrjes së Ministrisë së Shtypit dhe Propagandës e Kulturës Popullore për aktorë të rinj më 17 maj të vitit 1945. Pasi kishte provuar Luftën Nacionalçlirimtare si partizane, ajo kërkon një tjetër sfidë në jetën e saj teatrin. Emri i saj është i pari

Shkëndija pret Salzburgun, gati të tentojë të pamundurën
  • 2018-08-14

Shkëndija pret Salzburgun, gati të tentojë të pamundurën

Shkëndija e Tetovës do të luajë aktin e dytë të turit të tretë eliminator të Ligës së Kampionëve, teksa në orën 20:15 do të presë në stadiumin Filipi II të Shkupit, gjigantët austriakë të Salzburgut. Ndeshja e parë në Austri u fitua pastër dhe thellë, 3-0 nga skuadra vendase

Ska Shkëndijë në Salzburg, austriakët mposhtin 3-0 tetovarët
  • 2018-08-08

Ska Shkëndijë në Salzburg, austriakët mposhtin 3-0 tetovarët

Ashtu siç pritej, austriakët e Salzburgut rezultuan vërtetë shumë të fortë për Shkëndijën e Tetovës, që u mposht me rezultatin 3-0 në sfidën e parë të turit të tretë të eliminatoreve të Ligës së Kampionëve. Tre gola, dy prej të cilëve me penallti, e bënë kualifikimin për