Rezultate te kerkimit per termin: +Filipine

Total: 1070
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.796Z

Ndihmat mbërrijnë me vonesë në Filipine

Dhjetë ditë pas tajfunit të fuqishëm, shumë fshatra të izoluar kanë mbetur pa ushqime Të përndjekur nga fshatarët e uritur, helikopterët ushtarakë amerikanë hodhën me nxitim ushqimet e domosdoshme nëpër zonat e largëta të Filipineve të goditura nga tajfuni, ndërsa të mbijetu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.564Z

Filipine, furgoni i policisë shtyp protestuesit në rrugë (Video)

Një furgon i policisë ka shtypur dhe përplasur një grup manifestusish që protestonin përpara ambasadës amerikane në Manila, në Filipine. Sipas liderit të protestës, Renato Reyes, të paktën tre studentë janë në spital me plagë të rënda pas përplasjes. Imazhet televizive tregojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.735Z

Filipine, pas Ketsanas kercenon Parma

Kur ende nuk kane marre veten nga demet dhe viktimat e shkaktuara nga “Ketsana”, Ishujt Filipine pergatiten per perballimin e nje tjeter stuhie. “Parma” eshte emri i tajfunit qe ka marre forme ne Paqesorin perendimor, i cili pritet qe diten e shtune te mberrije ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.044Z

Filipine, Parma shkakton 15 viktima

Te pakten 15 viktima jane shkaktuar ne Ishujt Filipine si nga kalimi i Tajfunit Parma. Lajmi njoftohet nga mediat vendase ku shtohet se ishujt me te goditur ndodhen ne veri te vendit ku edhe jane regjistruar pjesa me e madhe e viktimave. Po sipas te njejtave burime shumica e viktimave jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.317Z

300 të vdekur nga tajfuni në Filipine

Gazeta ShqipNumri i të vdekurve nga tajfuni Bopha në Filipine ka kaluar 300. Burimet zyrtare thonë se mbi 300 njerëz të tjerë figurojnë të zhdukur, ndërsa rreth 400 janë plagosur. Stuhia e së martës e cila ka goditur pjesët qendrore dhe jugore të vendit duke sjellë shira të dendura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.635Z

Zhvillohen zgjedhjet presidenciale në Filipine

Pas një fushate zgjedhore të shoqëruar me sulme të dhunshme, në Filipine do të votohet për një pasardhës të Presidentes Gloria Macapagal Arroya. Në bazë të kushtetutës ajo nuk mund të kandidojë më për këtë post pas nëntë vjetësh të ushtrimit të kësaj detyre. Si favorit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.182Z

Filipine, 60 të vdekur nga përmbytjet

Gazeta ShqipShirat e rrëmbyeshëm që kanë përfshirë këtë javë Manilan ka prekur mbi 2 milionë persona dhe kanë shkaktuar 60 të vdekur, njoftuar forcat e shpëtimit. Ky bilanc e çon në 113 numrin total të viktimave të motit të keq që ka përfshirë Filipinet që prej fillimit të gu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama