Rezultate te kerkimit per termin: +Filipinet

Total: 694
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.665Z

Stuhia monstruoze godet Filipinet

Meteorologët mendojnë se është stuhia më e fuqishme që ka goditur ndonjëherë tokën Tajfuni Haijan u përplas me arkipelagun e Filipineve gjatë ditës së djeshme me erë me fuqi deri 320 kilometra në orë, një stuhi e stërmadhe, për të cilën meteorologët thonë se mund të jetë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.077Z

Supertajfuni Megi godet Filipinet

Mijera persona ne rajonin e goditur nga tajfuni Megi kane braktisur shtepite. Sherbimet e Emergjences jane ne gatishmeri te larte dhe shkollat jane mbyllur ne shume zomna.Megi eshte stuhia me e forte qe ka goditur Filipinet keto kater vitet e fundit. Ne vitin 2006 nje stuhi me erera 155 km/ore shkak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.314Z

Bogha godet Filipinet

Numri i viktimave si pasoje e stuhisë “Bogha” qe ka goditur Filipinet ka shkuar ne me shume se 200.  Ekipet e shpëtimit janë drejtuar per ne zonat e prekura ndersa  zyrtaret lokale bëjnë me dije se numri I te vdekurve mund te rritet  Bopha goditi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.118Z

Filipinet ne alarm nga tajfuni Hagupit

0 brbr brbrDhjetra mijera njerez ne Filipine jane evakuar ne vende te sigurta teksa rajonet qendore pritet te goditen nga tajfuni i fuqishem Hagupitbrbr brbrErerat po levizin me 230 kmorebrbr brbrNentorin e vitit te kaluar tajfuni Hajan qe goditi ishujt shkaktoi rreth 7 mije viktima dhe te humburbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.391Z

Miss filipinet shpallet femra më e bukur në botë

NUSA DUA (Indonezi)- Miss Filipinet, Megan Young fitoi sot titullin, "Miss World", gjatë një ceremonie, që u zhvillua në ishullin indonezian të Balit, bënë të ditur burime mediatike vendase. Miss Filipinet 23 vjeçe, vendi i së cilës u ren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.406Z

Deti i Jugut Filipinet terheqin anijen

Filipinet kanë deklaruar se do të tërheqin anijen e tyre më të madhe ushtarake nga ujërat e diskutueshme të detit të Kinës së Jugut. Më herët gjatë ditës së enjte, anija ushtarake e Filipineve mbërriti në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.788Z

Uragani godet Filipinet, zhduken 23 peshkatarë

Një uragan i fuqishëm ka goditur Filipinet në pjesën veriore, ndërsa  23 peshkatarë rezultojnë të zhdukur. Stuhia ka zbarkuar më veri të ishullit Luzon të hënën në mëngjes, duke sjellë erëra deri në 200 kilometra në orë dhe shira të furishëm. Linjat e energjisë elektrike kan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama