Rezultate te kerkimit per termin: +Film

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.966Z

Film kunder Obames

Prej ditësh qarkullon në internet një film me titull “ Endrra nga babai i vërtetë”. Një film dokumentar me synimin për të sulmuar presidentin amerikan Barak Obama me teori imagjinare mbi fëmijërinë e tij, del në internet. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.167Z

Rihanna në një film

Janë jo të paktë personazhet e famshëm të cilët pasi arrijnë majat e suksesit në një fushë të artit, synojnë suksesin edhe në fusha të tjera.Edhe Rihanna nuk i ka rezistuar dot këtij tundimi. Mësohet se këngëtarja është në negociata për të fituar një rol në një film të ard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.879Z

Nuk ka film shqiptar në Sundance Film Festival

Në një nga festivalet më me renome në botë, Sundance Film Festival, këtë vit nuk do të marrr pjesë Kosova. Ky festival gjendet në kategorinë A të festivaleve botërore dhe si vjet ka gjithsej 14 programe të shfaqjes së filmave, mes tyre dokumentarët amerikanë, dokumentarët botëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.040Z

Sarajevo Film Fest nderon Fehmiun

Njëri ndër festivalet më të mira në Evropë, Sarajevo Film Fest i ka ndarë një kohë të veçantë aktorit të njohur shqiptar Bekim Fehmiu. Kështu gjatë këtij festivalit në një mbrëmje gala u dha filmi “Mbledhësit e puplave” i regjisorit Aleksandar Petrovic, i realizuar në vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.285Z

Dylan Dog bëhet film

Horror stripi i mrekullueshëm "Dylan Dog", i Tiziano Sclavio’s, së shpejti do të ketë edhe versionin e tij filmik. Nga Express më 16 mars 2011 në ora 12:02 Dylan Dog është një strip tejet i popullarizuar italian, i njohur edhe për lexuesit shqiptarë paska më në moshë, kryepers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.677Z

Jeta e kryeqytetit në film

Tirana në sytë e një regjisori, pjesë e domosdoshme e realizimit të çdo filmi në “Tirana 48 Hour Film Project”… Si është? Çfarë evidenton gjithsecili…? Në edicionin e parë vitin që shkoi, 288 kineastë të rinj sollën alternativa dhe larmi të jetës së Tiranës… Por jo vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.315Z

Film për Gërdecin

Nga Express më 11 janar 2011 në ora 11:03 Efraim Diveroli dhe historia e tij me municionet shqiptare do të bëhet film! Dhe jo një film dosido por një film nga Paramount Pictures. Në kontratë hasen firma të njohura të kinemasë amerikane si Will Smith, James Lassiter’s Overbrook Ent

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama