Rezultate te kerkimit per termin: +Filmi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.934Z

Filmi serial Millenium

Nisin xhirimet e filmit serial “Millenium”. Filmi me skenar dhe regji te Besnik Bishes eshte mbeshtetur ne nje histori te vertete, te ndodhur para disa vitesh ne kryeqytetin shqiptar, ku mbeti e vrare nje studente. Regjisori premton nje film te vertet. Pas 10 vitesh regjisori Besnik Bish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.110Z

Filmi europian

Me rastin e Festivalit të Filmit Europian në Tiranë, Delegacioni i Bashkimit Europian dhe Këshilli Britanik, shfaq Sulm mbi qytet (Attack the Block), sonte, ora 18:00, në Kinema Millenium. Filmi me të cilin aktori Joe Cornish (bashkautor i Aventurat e Tintinit) debuton si regjisor, është nj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.663Z

Filmi ‘Banka’ në ECU

Pas paraqitjes në Festivalin e Filmit të Shkurtër në Clermont-Ferrand, Filmi 'Banka’, i regjisorit Jeton Budima ka marrë ftesë të paraqitet në Festivalin Europian të Filmit të Pavarur në Paris. Ky festival është i njohur edhe si një ‘Sundance-European’, nëse merret parasysh tend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.537Z

Filmi që përdhos krishterimin

Pasioni i Krishtit, një film i vitit 2004, gjithashtu skandalizoi kishën për skenat e dhunshme qe i nënshtrohejë Jezusi, qe sipas kishës vinte ne qendër te vëmendjes pikërisht dhunën, ne vend te mrekullive dhe misionit te KrishtitKisha katolike është shprehur e skandalizuar nga ideja e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.370Z

Triumfon filmi çek

Është mbyllur Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Durrës ku janë dhënë edhe çmimet. Fituesi i gladiatorit të artë është shpallur filmi çek "Lidice", i regjisorit Petr Nikolaev. Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, ka dorëzuar edhe çmimin më të lartë të këtij eventi për aut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.495Z

Filmi shqip në Munchen

Dy regjisorë, Faton Bajraktari dhe Kastriot Saqipi, prezantuan kinematografinë tonë në Ditët e Kulturës Ballkanike në Munchen të Gjermanisë, ku u mirëpritën nga kritika. Dy histori të trajtuara në shirit filmik, njëra prezantoi Kosovën ndërsa tjetra Preshevën.Dy regjisorë, secili m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.082Z

Kryeson filmi ‘Contagion’

Filmi triler ‘Contagion’ i regjisorit Steven Soderbergh kryeson listën e filmave më të shikuar në kinematë amerikane gjatë vikendit. Nga Express më 13 shtator 2011 në ora 10:41 Filmi, i cili mburret me një kast të yjeve përfshirë aktorët Matt Damon, Jude Law dhe Kate Winsle

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama