Rezultate te kerkimit per termin: +Filtr

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] filtr / docs[0] 8 / hits[0] 8 /
Ver: n det kujdesuni pr flokt tuaj
  • 2017-08-12

Ver: n det kujdesuni pr flokt tuaj

Dielli, uji i kripur dhe era jan t gjitha stres pr flokt tuaj: msohuni t kujdeseni pr ti pasur t shndetshme dhe t rrjedhshme. Dielli, deti, plazhi dhe era: jan kushtet me t cilat qetsohemi m mir gjat pushimeve. Por nuk mund t thuhet e njjta gj pr flokt ton. Ekspozimi i gjat n rrezet diellore tenton

No Pic available
  • 2017-02-01

Nga Dritan Hila/ Çfarë llogariti keq Ilir Meta

Konferenca e sotme për shtyp e Ilir Metës ishte fundi i një fushate disa javore kundër aleatit të madh dhe ministrit të brendshëm. Të gjitha zhvillimet politike të fundit nuk kanë qenë shkarje të ministrave dhe deputetëve të tij. Nuk ndodh, jo vetëm tek LSI por as tek partitë e tjera

No Pic available
  • 2010-08-23

Mbrojini sytë, duke ndjekur këshillat e okulistëve

Syt mund t dmtohen duke kaluar dit t tra prpara ekranit t kompjuterit apo televizorit, ndotja e ambientit q vjen nga t gjith agjentt atmosferik, ajri i kondicionuar, alergjit, diabeti, madje s fundmi edhe nga smundjet reumatike. Pasoja sht nj dhe e vetme: irritim dhe skuqje e syve Rreziku i dmtimit

No Pic available
  • 2010-07-06

Ish-zëvendësministri i Drejtësisë: Skam mbështetje politike

Përzgjedhja ime nga Majko, mbi kritere profesionale Komisioni i Ligjeve ka zhvilluar dje seancn dgjimore me kandidatin pr antar t Gjykats s Lart, Sokol omo. Gjat pyetjeve t shumta t deputetve t mazhorancs dhe opozits, omo theksoi se nuk ka pasur n asnj rast mbshtetje politike. om

No Pic available
  • 2010-06-22

Regjistri i Kredive, do të përfshihen edhe institucionet jo banka

Bankat e nivelet t dyt prej m shum se dy vjetsh kan nj filtr t minimizuar nga kredit e kqija. I till konsiderohet regjistri i kredive, n t cilin regjistrohet do kredi e marr dhe n momentin e aplikimit t nj kredie t re, banka sheh n kt regjistr nse ky ka qen nj kredimarrs dhe ecur

No Pic available
  • 2008-11-01

N krkim t shqipes

E ngazllyer nga euforia e faktit q sapo kishte filluar t msonte t lexonte n form t shtrir gati gati me rrokje t fjalve n gjuhn shqipe, vajza ime 5 vjeare, me nj shprehje q luhatej midis lutjes dhe imponimit pr t rrespektuar t drejtat e fmijve, m krkon nj pasdreke q t dal shtitje me t.

No Pic available
  • 2008-11-01

Hapja e dosjeve, nj klasike e tranzicionit shqiptar

Ashtu si n shum drejtime edhe n aspektin e pastrimit t ndrgjegjes shoqrore Shqipria ka ngecur n vorbulln e tranzicionit t strzgjatur. Prej m shum se 15 vitesh historia e hapjes s dosjve t ish sigurimit t shtetit shoqron debatin politik dhe at publik n vend. Por n asnj rast klasa politike n vend nuk