Rezultate te kerkimit per termin: +Financs

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

Policët: Financa abuzon me paratë tona

Sipas uniformave blu, shefat dhe drejtort u mohojn parat pr prfitime personale Halli pr dietat dhe ort suplementare kaq polict t mos kursejn as shefat e financave t do strukture policie. Ata shpjegojn se shpesh her drejtor apo shefa sektorsh t financave kthehen n nj “penges” pr t dhn par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Nisin procedurat pr privatizimin e pakets shtetrore t AMC-s

Paketa e aksioneve shtetrore t AMC-s do t privatizohet. Zyrtar nga Ministria e Financs bjn t ditur se vendimi erdhi pas miratimit nga qeveria t VKM nr.410 lidhur me transferimin e pakets s aksioneve t AMC-s t mbetura pas transferimit t pakets tek investitort strategjik, tek ish-pronart e truallit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Qeveria harron shpërblimin e fëmijëve të porsalindur

Bashkit e Qarkut t Fierit nuk kan fond q nga viti 2008. Ministria e Brendshme nuk jep asnj sqarim Fmijt e lindur n qytetin e Fierit nga janari i vitit 2008 e deri m sot nuk kan marr shprblimin e vendosur me ligj, ndrkoh q Ministria e Brendshme zvarrit lvrimin e fondit. Ndrsa numri i nnave t reja vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.671Z

Një shef finance u denoncua nga policët

Dy vjet m par Krert e financave q abuzonin me detyrn, kur jan denoncuar dhe faktuar, kan pasur edhe pasoja. Nj rast i till ka ndodhur dy vjet m par n Qarkun e Fierit, ku punonjsit e policis u ankuan se financa nuk u kalonte pagat. Sipas t dhnave, ata kishin dy muaj q nuk kishin marr parat, por drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.422Z

Humbjet e sponsorëve të Woods

Bota e financs sht e pamshirshme aq sa rrnon gjithka q gjen prpara. Cunami i quajtur Tiger Woods prve parave q po largon nga xhepat e tij po dmton edhe sponsort q e kan si imazh. Nj studim i kryer nga Universiteti Davis n Kaliforni thot se tradhtit e lojtarit t golfit i kan kushtuar plot 12 miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.368Z

Pr sistem t ri financiar

Ministrat e Financave t Bashkimit Evropian kan rn n nj mendje n lidhje me planet pr t krijuar nj sistem t ri evropian t rregullave financiare. Marrveshja i el rrugn krijimit dhe vnies n funksionim t disa institucioneve mbikqyrse, prgjegjsia e t cilave do t jet mbikqyrja e sistemit financiar n t gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Bushati: MF nuk ka asnj mas mbrojtse pr inflacionin n vend

Nnsekretari pr programin n Partin Socialiste, Ervin Bushati, doli sot para mediave pr tt ditur, se qeveria vazhdon me demagogji pr sa i takon inflacionit n vend. Ministria e Financs duhet t parashtroj, dhe t ushtroj t tra masat mbrojtse q premtoi n rast inflacioni t pakontrolluar. Partia Socialiste

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama