Rezultate te kerkimit per termin: +Financat

Total: 7811
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.816Z

Financat prekin fundin

Realizimi i të ardhurave nga ana e Ministrisë së Financave për 6-muajt e parë të këtij viti është më i dobëti në historinë e 14 viteve të fundit. Sipas ekspertëve, ajo që përbën edhe problemin më të rëndë në buxhetin e shtetit, është pikërisht konsumimi i de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.718Z

Financat ne krize

Kriza e rënduar e financave publike e ka detyruar Ministrinë e Financave të përgatisë me shpejtësi një vendim për të frenuar shpenzimet e buxhetit. Drafti i bërë gati nga ekspertët ndalon çdo prokurim të ri publik p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.234Z

TIA: Partite te tregojne financat

Transparency International Albania publikon raportin per financat e partive, ku konstatohet se jane fshehur shpenzimet, financat dhe faturat e fushates. "Partite ne mungese transparence nuk respektojne Kushtetuten dhe Kodin Zgjedhor. Fushata e Partive, mund te jete bere me financime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.297Z

Opozita Financat ne rrezik

Opozita Financat ne rrezik E merkure 27 Mars 2013 1700 Opozita Financat ne rrezik Opozita ka dhene alarmin se masat e ndermarra nga qeveria per te krijuara lehtesira fiskale ne disa sektore por cenojne stabilitetin financiar dhe do te ndikojne ne rritjen e borxhit publik Ky shqetesim erdhi pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.429Z

Financat futen ne krize

Të dhënat e fundit zyrtare tregojnë së muaji maji ishte katastrofik për financat e shtetit. Sipas Ministrisë së Financave të ardhurat nga taksat ranë me 30 për qind krahasuar me majin e vitit 2012. Shifrat tregojnë se kjo ësht&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.011Z

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për financat publike

Pas deklarates së  kreut të PS-së Edi Rama mbi financat publike, Berisha ka reaguar në profilin e tij në Facebook : Piktori lexon financat publike si Ungjillin sipas Canit apo Kuranin sipas Cacit! Te dashur miq, ne flete rrufene e tij per financat piktori deshmon padije, vrer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.300Z

Sejdini: Financat e sigurta

Kryetari i Bashkise se Elbasanit ka deklaruar se ekipi i ka financat e sigurta edhe pse aksioneri kryesor Laze ka perfunduar ne pranga. Sipas zotit Sejdini Laze vazhdon te jete president, te pakten per sa kohe drejtesia nuk ka marre nje vendim. Kryetari i bashkise ka qetesuar sportdashesit duke then

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama