Rezultate te kerkimit per termin: +Financave +Avdullah +Hoti

Meta: total 417 / total_found 417 / time 0.001 / keyword[0] financave / docs[0] 36226 / hits[0] 67065 / keyword[1] avdullah / docs[1] 698 / hits[1] 850 / keyword[2] hoti / docs[2] 4723 / hits[2] 7975 /
No Pic available
  • 2017-08-02

Kosova siguron kredi prej 34 milionë euro nga Banka Botërore

Zyrtarë të Qeverisë në largim të Kosovës dhe përfaqësuesit e Bankës Botërore kanë nënshkruar dy marrëveshje për kredi, që kapin shumën prej 34.3 milionë euro. Përmes këtyre kredive synohet realizimi i dy projekteve për sektorin privat. Ministri në largim i Financave, Avdullah Ho

No Pic available
  • 2017-05-16

Zyrtare: Avdullah Hoti, kandidat i LDK-së për kryeministër

Kryeministri i Kosovës, në largim, njëkohësisht kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, tha të martën se pas konsultave me drejtues të partisë është përcaktuar që Avdullah Hoti të jetë kandidati i këtij subjekti për kryeministër në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. LDK hyri n

No Pic available
  • 2017-02-18

Mustafa takon kongresistët amerikanë, flasin për Ushtrinë dhe demarkacionin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim një delegacion dypartiak të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve, i udhëhequr nga kongresisti Peter Roskam, ku ishin të pranishëm edhe kongresisti i rangut më të lartë në Komisionin e Partneritetit të Dhomës për Dem

Tregtia me Kosovën, pikë e përbashkët doganore në Durrës
  • 2017-01-18

Tregtia me Kosovën, pikë e përbashkët doganore në Durrës

Bizneset kosovare do të kenë mundësi, që mallrat e importuar përmes Shqipërisë ti zhdoganojnë në Durrës. Ministrat e Financave të dy vendeve ranë dakord në Tiranë për hapjen e një pike të përbashkët doganore. Pika kryesore normalisht është të biem dakord për hapat konkrete q

No Pic available
  • 2016-12-23

Kuvendi i Kosovës miratoi në parim buxhetin për vitin 2017

Kuvendi i Kosovës, me shumicë votash, ka miratuar në leximin e parë buxhetin e vitit 2017, i cili kap shumën e mbi dy miliardë eurosh. Pas një diskutimi të gjatë të zhvilluar gjatë seancës të së enjtes, 73 deputetë votuan në favor të miratimit të buxhetit. Projektbuxheti pritet të

No Pic available
  • 2016-09-20

Kompania e Wesley Clark tri vjet pret licencë për operim

Anëtarët e Komisionit Parlamentar për Zhvillim Ekonomik, një javë më parë, i kanë kërkuar Ministrit të Financave Avdullah Hoti, që në komision të sjell sqarime rreth një kompanie kanadeze, e cila ka tri vite që ka aplikuar për marrjen e licencës për hulumtimin e mineraleve ener

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar
  • 2016-09-08

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar

Ministri i Financave Avdullah Hoti u takua sot me përfaqësuesit e Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, ku u prit nga kryetari i kësaj shoqate Shaban Kajtazi dhe anëtarë të kësaj shoqate. Gjatë takimit u diskutua për kushtet e pensionistëve në Kosovë, për ofrimin e shërbimeve dhe