Rezultate te kerkimit per termin: +Financave

Meta: total 1000 / total_found 35351 / time 0.015 / keyword[0] financave / docs[0] 35351 / hits[0] 65608 /
Rivlerësimi i pasurive, shteti fiton 15 milionë euro
  • 2017-02-13

Rivlerësimi i pasurive, shteti fiton 15 milionë euro

Ligji për rivlerësimin e pasurive të patundshme ka rezultuar një biznes i mirë, jo vetëm për qytetarët, por edhe për qeverinë. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave, tregojnë se vetëm nga taksa e rivlerësimit të pronave, buxheti i shtetit ka përfituar 2.1 miliardë lekë ose 1

No Pic available
  • 2017-02-11

Tsipras: FMN vendime absurde, ushtar i bindur i Ministrit gjerman

‘FMN po sillet në mënyrë të pasinqertë me partnerët dhe gjithmonë i bindet Ministrit gjerman të Financave’. Ka qenë kjo deklarata e kryeministrit të Greqisë, Aleksis Tsipras, i cili në një prononcim të bërë së fundmi tha gjithashtu se vendi i tij ka ndërmend që t’

No Pic available
  • 2017-02-10

Arrestohet për mashtrim një zyrtar i lartë i Qeverisë së Kosovës

Policia e Kosovës ka arrestuar, në Prishtinë, dy persona njëri nga të cilët thuhet të jetë zyrtar i lartë në Qeverinë e Kosovës dhe tjetri djali i tij. Lajmin për Radion Evropa e Lirë, e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka. Beka tha se i arres

PROFILET/ Kush janë 5 juristët e huaj që mbërritën në Tiranë për vettingun
  • 2017-02-09

PROFILET/ Kush janë 5 juristët e huaj që mbërritën në Tiranë për vettingun

Kanë mbërritur në Tiranë ekspertët e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, një organizëm që do të mbikëqyrë zbatimin e ligjit të Vettingut, pjesë e reformës në drejtësi. Por kush janë ekspertët e nivelit të lartë që vijnë nga gjithë bota? Ata kanë punuar në një sërë

Romë, Ahmetaj-Sejko në mbledhjen e FMN e BB: Ekonomia, trajektore pozitive
  • 2017-02-09

Romë, Ahmetaj-Sejko në mbledhjen e FMN e BB: Ekonomia, trajektore pozitive

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, mori pjesë në Mbledhjen e Konsistuencës të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të Grupit të Bankës Botërore (BB), e cila u zhvillua në Romë, nën kujdesin e Ministrit të Ekonomisë dhe Financave të Italisë, Pier Carlo Padoan. Ky ta

Veliaj: Politikat po japin efekt. Kemi më shumë njerëz që po përdorin transportin publik krahasuar me ata që përdorin transportin privat
  • 2017-02-09

Veliaj: Politikat po japin efekt. Kemi më shumë njerëz që po përdorin transportin publik krahasuar me ata që përdorin transportin privat

Tirana do të jetë i pari qytet në Ballkan që do të ketë një plan veprimi për qytetin e gjelbër. Gjatë prezantimit të metodologjisë dhe strategjisë për hartimin e planit për Tiranën e Gjelbër, një projekt ky i bashkisë në bashkëpunim me BERZH,  Kryetari i Bashkisë së Tiran

Zonja e hekurt e Rumanisë (një shembull për Adriatik Llallën)
  • 2017-02-09

Zonja e hekurt e Rumanisë (një shembull për Adriatik Llallën)

Mijëra rumunë janë rebeluar kundër politikanëve të korruptuar, ata s’duan të pranojnë më mentalitetin e bakshishit. Shpresa e shumë njerëzve është Laura Codrua Kövesi: kjo prokurore është shefe e Zyrës kundër Korrupsionit. Nganjëherë ajo i përgjon edhe varrezat për t&