Rezultate te kerkimit per termin: +Financave

Meta: total 1000 / total_found 30523 / time 0.014 / keyword[0] financave / docs[0] 30523 / hits[0] 56968 /
Cani pret Hotin Perafrim procedurave doganore Shqiperi-Kosove
  • 2015-03-04

Cani pret Hotin Perafrim procedurave doganore Shqiperi-Kosove

Tirane 3 mars 2015 NOAal- Ministri i Financave Shkelqim Cani priti ne nje takim pune homologun e tij nga Kosova Abdullah Hotibr br Gjate takimit ministri Cani vleresoi bashkepunimin e konsoliduar me administraten doganore te Republikes se Kosoves qe sipas tij institucionalizuar tashme me takimet e

Falja e borxheve publike do të jetë e kushtëzuar
  • 2015-03-04

Falja e borxheve publike do të jetë e kushtëzuar

Komisioni për faljen e borxheve publike të qytetarëve dhe bizneseve ka paraqitur të mërkurën rekomandimet e tij para anëtarëve të kabinetit qeveritar gjatë mbledhjes të Qeverisë së Kosovës. Një nga rekomandimet është që qytetarët të nxiten për kryerjen e procedurave për faljen

Grup pune Kosovë-Shqipëri për lehtësimin e procedurave doganore
  • 2015-03-04

Grup pune Kosovë-Shqipëri për lehtësimin e procedurave doganore

Tiranë - Ministri i Financave të Kosovës, Abdullah Hoti, po zhvillon sot një vizitë në Tiranë, ku është takuar me homologun e tij, Shkëlqim Cani. Takimi është përqendruar në diskutimin e hollësishëm të bashkëpunimit mes të dy vendeve në fushën e shkëmbimeve tregtare, të thjes

FMN: Kalimi i investimeve nga Cani tek Ahmetaj pengoi realizimin
  • 2015-03-04

FMN: Kalimi i investimeve nga Cani tek Ahmetaj pengoi realizimin

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka vënë re se performanca e qeverisë në lidhje me shpenzimet buxhetore ka qenë e dobët, në raportin e Rishikimit të tretë të Marrëveshjes trevjeçare. Fondi vëren se "Mosrealizimi i shpenzimeve buxhetore ishte sa një e treta e programit. Kjo ndodhi për shk

Përmbytjet, BSH ul pritjet për rritjen e ekonomisë në 2.4% nga 2.7%
  • 2015-03-04

Përmbytjet, BSH ul pritjet për rritjen e ekonomisë në 2.4% nga 2.7%

Sipas një raporti të fundit të Bankës, shkaku kryesor për rishikimin ishin përmbytjet në jug të vendit, prej të cilave pritet të tkurret prodhimi bujqësor e për rrjedhojë rritja e përgjithshme e ekonomisë së vendit të cenohet me 0.3%. Institucionet financiare po u paraprijnë efe

Shqipëri-Kosovë, marrëveshje për doganë të përbashkët
  • 2015-03-04

Shqipëri-Kosovë, marrëveshje për doganë të përbashkët

Shqipëria dhe Kosova ranë dakord të nënshkruajnë një marrëveshje dypalëshe, e cila ofron hapjen e një zyre të përbashkët doganore Shqipëri-Kosovë. Ministri i Financave, Shkëlqim Cani priti në një takim pune homologun e tij kosovar, Abdullah Hoti. Takimi është përqendruar në dis

Arrestohet ish-ministri i financave të Ukrainës
  • 2015-03-04

Arrestohet ish-ministri i financave të Ukrainës

Mediat spanjolle raportojnë se policia e ka arrestuar ish-ministrin e financave të Ukrainës, Yuri Kolobov, i cili ishte zhdukur nga gushti i vitit 2014 ndërsa kërkohej me fletëa-rrest të lëshuar nga Interpoli, për mashtrim dhe keqpërdorime financiare. Kolobov është arrestuar në një