Rezultate te kerkimit per termin: +Finance

Meta: total 519 / total_found 519 / time 0.000 / keyword[0] finance / docs[0] 519 / hits[0] 772 /
BKT vlerësohet me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019-n
  • 2019-04-09

BKT vlerësohet me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019-n

Banka Kombëtare Tregtare është vlerësuar me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019 nga revista amerikane Global Finance* gjatë ceremonisë së 26-të të ndarjes së çmimeve vjetore Bankat më të Mira në Botë, e zhvilluar më 12 Mars 2019. Global Finance ka zgjedhur BKT bazuar n

10 VJET PAS KRIZËS FINANCIARE, KUR DO VIJË TJETRA?
  • 2018-09-17

10 VJET PAS KRIZËS FINANCIARE, KUR DO VIJË TJETRA?

Falimentimi i bankës së madhe amerikane, Lehman shkaktoi krizën më të madhe financiare në botë. 10 vite më pas ekonomia e SHBA rritet, por ekonomistët thonë: Kujdes, shkëlqimi është i rremë Dhjetë vjet kanë kaluar qëkur flluska gjigande e tregut amerikan të pasurive të paluajtshm

Studimi i Soccerex: Mançester Siti, klubi më i pasur në botë
  • 2018-01-05

Studimi i Soccerex: Mançester Siti, klubi më i pasur në botë

Mançester Siti është klubi i futbollit më i pasur në botë. Në këtë përfundim del një studim i Soccerex Football Finance 100, që klasifikon 100 shoqëritë e futbollit më të forta ekonomikisht. Në vend të dytë është Arsenali, ndërsa PSG i treti. Befason në vendin e katërt një

Studentit i vendosin 4 tek Bujqësori pa frekuentuar fare Universitetin
  • 2017-10-30

Studentit i vendosin 4 tek Bujqësori pa frekuentuar fare Universitetin

Emisioni investigativ BOOM në RTV Ora News denoncoi mbrëmjen e sotme rastin e një studenti, i cili nuk bën dot çregjistrimin nga Universiteti Bujqësor në Tiranë, në të cilin ishte regjistruar tre vjet më parë dhe e frekurntoi vetëm për tre muaj. Pretendimi i Universitet është se stud

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër
  • 2017-10-02

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër

Nga Jovan Jano Jovan Jano Historia e shtetit modern shqiptar fillon me Pavarësinë Kombëtare, shkëputjen e Shqipërisë nga Perandoria Osmane më 28 Nëntor të vitit 1912. Në qeverinë e parë të kryesuar nga Ismail Qemali, institucionet më të rëndësishme ishin ato financiare, që kishte n

No Pic available
  • 2017-09-02

Regjistrimet në Universitetin e Tiranës, deri tani 41%

Drejtoria e Komunikimit në Rektoratin e UT ka njoftuar se deri sot, 2 shtator  dita 1 e nenfazes 3, te raundit I në Universitetin e Tiranës janë regjistruar 41% e studenteve.  Ndërsa regjistrimi sipas fakulteteve vijon:  Fakulteti i Drejtësisë 68% Fakulteti i Historisë dhe Fil

No Pic available
  • 2017-08-10

KLSH kallëzon në Prokurori 4 drejtorë të bashkisë Roskovec

KLSH kallëzon në Prokurori 4 drejtorë dhe 2 përgjegjës sektori të bashkisë Roskovec. Dëmi ekonomik i shkaktuar nga shkeljet dhe abuzimet me detyrën arrin në 38.2 milion lekë Jo vetëm kaq nga kjo bashki ka pasur shpenzime me efekte negative në buxhet për vlerën 4 milion lekë. Më