Rezultate te kerkimit per termin: +Finanza

Meta: total 1000 / total_found 1218 / time 0.000 / keyword[0] finanza / docs[0] 1218 / hits[0] 1778 /
Trafik droge Shqipëri-Itali me familjen siçiliane, shqiptarët i gjen belaja (EMRAT)
  • 2019-04-01

Trafik droge Shqipëri-Itali me familjen siçiliane, shqiptarët i gjen belaja (EMRAT)

Një operacion antidrogë i zhvilluar në Emilia Romanja, Abruzzo, Kalabri dhe Messina ka çuar në pranga 9 persona, mes të cilëve edhe dy shqiptarë që bashkëpunonin me një familje siciliane të drogës. Grupi kriminal trafikonte drogë mes Shqipërisë, ndërsa bazën e kishte bazën në Mes

Dy ton drogë drejt Italisë, Gjykata jep dënimin për shqiptarin
  • 2019-03-11

Dy ton drogë drejt Italisë, Gjykata jep dënimin për shqiptarin

Katër vjet burg dhe 40 mijë euro gjobë është dënimi që gjyqtarja e gjykatës së Ascoli-it, Barbara Caponetti, ka dhënë për shqiptarin D.K., i arrestuar nga Guardia di Finanza ndërmjet datës 1 dhe 2 shtator 2017 në grykën e lumit Tronto. Në aksionin policor u gjetën në det dhe plazh

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

Orë tmerri për 280 pasagjerë, trageti i linjës Bari-Durrës pëson defekt në det
  • 2019-02-24

Orë tmerri për 280 pasagjerë, trageti i linjës Bari-Durrës pëson defekt në det

Mesnata e kësaj të shtune, duket se ka qenë e destinuar për të tmerruar shqiptarët, të paktën ata që kishin zgjedhur të vinin në vendlindje prej Italisë dhe të tjerë që do të fluturonin drejt fqinjit përtej Adriatikut. Pas problemit në avionin Tiranë-Ancona që shkaktoi panik në

Rama: As dorëheqje dhe as zgjedhje! Opozita është në krizë
  • 2019-02-18

Rama: As dorëheqje dhe as zgjedhje! Opozita është në krizë

Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë dhe lider i Partisë Socialiste, nuk i mohon problemet e vendit. Korrupsioni për shembull ekziston. Sikundër janë edhe pakënaqësia e një pjese të tek të rinjtë. Dhe trafiku i drogës. Por qeveria ime po bën atë që asnjë qeveri tjetër ka pasur më

Mbytën Leçen e Kalabrinë me drogë, dalin fotot e 20 shqiptarëve të arrestuar
  • 2019-02-13

Mbytën Leçen e Kalabrinë me drogë, dalin fotot e 20 shqiptarëve të arrestuar

Policia shqiptare në bashkëpunim me Guardia di Finanza italiane shkatërruan dje 4 grupe kriminale në bazë të hetimeve që zgjasnin prej dy vitesh, me rreth 50 anëtarë në total të këtyre bandave që kishin mbytur me drogë rajonin e Leçes në Itali. Në total janë arrestuar 27 persona n

Lufta anti-kanabis në 2018-ën, kultivimi dhe trafiku u ulën
  • 2019-02-13

Lufta anti-kanabis në 2018-ën, kultivimi dhe trafiku u ulën

Bilanci i rezultateve të luftës kundër kultivimit të bimëve narkotike gjatë vitit 2018 në Dhqipëri, duket se është pozitiv në krahasim me vitet e fundit. Në aktivitetin me temë Për një Shqipëri pa kanabis, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, tha se gjatë v