Rezultate te kerkimit per termin: +Finland

Meta: total 1000 / total_found 2145 / time 0.001 / keyword[0] finland / docs[0] 2145 / hits[0] 3296 /
No Pic available
  • 2017-06-08

Fëmija po mbytet në pishinë, askush se vë re

Pamjet e tmerrshme tregojnë se një djalë pesëvjeçar po mbytet në një pishinë të mbushur plot me njerëz në Helsinki të Finlandës, ndërsa notarët e tjerë vazhdojnë qetësisht notin, duke e mos e vënë re gjendjen e vështirë të vogëlushit. Pamjet e transmetuara në faqen Igmur, tr

No Pic available
  • 2017-05-30

Tabela/ Shtetet më të pasura dhe më të varfra dhe ku renditet Shqipëria

A e dini cilat janë shtetet më të pasura dhe më të varfra, ku paraja ka më shumë vlerë, dhe ku renditet Shqipëria? Për të renditur vendet më të pasura dhe më të varfra për 2016-n, Global Finance ka marrë në konsideratë Prodhimin e Brendshëm Bruto për frymë, i rregulluar me fuqi

No Pic available
  • 2017-05-27

Piratët e Karaibeve 40 milionë dollarë fitime vetëm në dy ditë

“Piratët e Karaibeve: Të vdekurit nuk tregojnë përralla” ka arritur që të fitojë rreth 40 milionë dollarë në mbarë botën vetëm dy ditë pas shfaqjes së tij në kinema. Shifra 40 milionë dollarë nuk përfshin fitimet e së premtes në Kinë, ku Disney po vlerëson një tot

10 qytetet më të bukura në botë mes ujit dhe kanaleve
  • 2017-04-19

10 qytetet më të bukura në botë mes ujit dhe kanaleve

Ndodhen në të katër cepat e globit dhe kanë ngjashmëri jo të vogël me Venecian, që gjithsesi mbetet e veçantë dhe speciale Venecia është gjithnjë Venecia, me një bukuri speciale dhe atmosferë të veçantë dhe të paimagjinueshme. Por janë të shumta qytetet në të gjithë botën, k

No Pic available
  • 2017-03-31

Kryeministri finlandez e piloton vetë avionin!

Njësoj si yjet hollywoodiane John Travolta dhe Tom Cruise, kryeministri finlandez, Juha Sipila piloton vetë avionin e tij, përfshirë këtu edhe udhëtimet zyrtare. Fans i aviacionit dhe i masave shtrënguese buxhetore, ky shef i qeverisë së qendrës, 55 vjeç, adhuron të marrë drejtimin e ae

No Pic available
  • 2017-03-31

Bushati në NATO: Rritje e kapaciteteve të mbrojtjes dhe vëmëndje e shtuar për rajonin

Ministri Bushati mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s, që u zhvillua më 31 mars në Bruksel. Punimet e Ministerialit iu dedikuan përgatitjeve të Samitit Special të NATO-s që do të mbahet në muajin maj të këtij viti në Bruksel. Përgj

No Pic available
  • 2017-03-16

Meta mbyll vizitën në Finlandë: Stabilitet në rajonin tonë

Në përfundim të vizitës zyrtare në Finlande, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe Kryetarja e Komisionit të Punëve të Jashtme, Arta Dade, u pritën në Helsinki nga Kryetari i Komisionit të Çështjeve të Jashtme në Parlamentin e Finlandës dhe ish-Kryeministri, z. Matti Vanhanen. Meta shpre